Jakie badania zrobić i jak je odczytać?

grudzień 22, 2014 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Ten artykuł jest ostatnią częścią prezentacji opisanej w tym cyklu artykułów: http://www.zespoldowna.info/zespl-downa-autyzm-te-same-elementy-rozne-mechanizmy-odmienne-efekty-cz-5-patologie-choroby-alzheimera.html


image

Za każdym razem jak występuję staram się o nich opowiadać, gdyż wciąż bardzo trudno Wam zrozumieć jak sobie z tym tematem poradzić.

Podzieliłem te badania na dwie części: podstawowe

image

oraz genetyczne, które można chcieć zrobić, ale nie zawsze one są dostępne we każdym z laboratoriów.

image

Z mojej perspektywy, z powyższej listy wszystkie badania podstawowe powinny być robione minimum 2 razy w roku w marcu i październiku, a badania genetyczne konieczne są w kierunku mutacji MTHFR, gdy poziom homocysteiny w badaniach podstawowych jest większy niż 7 przy dobrych parametrach witaminy B 9 i B 12 przed suplementowaniem.

Tak wygląda wynik badania genetycznego:

image

najważniejsze jest zdanie mówiące  o typie genu i jego mutacji. To pozwala na określenie podstawowego protokołu suplementacji.

Poniższy slajd prezentuje jakie powinny być wyniki dla dziecka z ZD w poszczególnych parametrach (te pierwsze po lewej stronie). Gdy wyniki są takie jak wskazuje prawa strona to oznacza, że mamy problem, który musimy zdiagnozować.

image

image

Choć poziom homocysteiny nie jest typowy to powyższe badanie można określić jako dobre dla dziecka z ZD.

image

image

Jeżeli macie wątpliwości jak interpretować poszczególne badania proszę piszcie na adres: [email protected] a jak ja nie będę znal odpowiedzi to poproszę o nią któregoś z lekarzy wrocławskich.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...