“Jakie jelita, taki mózg”

sierpień 10, 2016 by
Kategoria: Układ trawienny

To jest moja notatka z rozmowy z Tereską. Sam jestem zaskoczony jak wielokrotnie w niej pojawiały się te określenia:”jakie jelita, taki mózg”, “…popatrz na dziecko z ZD, na jego figurę, a będziesz wiedzieć jak funkcjonuje”.

W autyzmie wiemy o tym fakcie od lat. W chorobach psychiatrycznych wiemy co raz więcej, widząc jak jelita łączą się w ich funkcjonowaniu z depresją, ze sprawnością mózgu.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/26307347/

Myślę, że to co z wielu z Was próbuje zrobić w ZD, często NIEŚWIADOMIE, to jest sukces do potęgi. ODPOWIEDNIA DIETA, która pozwala na lepsze funkcjonowanie jelit, ich oczyszczenie i dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i minerałów jest kluczowa. DIETA JAKO ODPOWIEDNIE ŻYWIENIE+SUPLEMENTACJA może być środkiem do zrównoważonego rozwoju dziecka z ZD. Cieszę się, że z Tereską tak uważamy i tak myślimy na podstawie naszych obserwacji.

Chude dziecko z zespołem Downa, które je warzywa a przy okazji resztę to zdrowe dziecko! Precz z bułkami, ograniczmy mięso, pierogi, kluski, makarony, skupmy się na zdrowych warzywach i owocach jako podstawie wsparte kaszami, ryżem, quinoą …i będzie dobrze.

PODZIWIAM WSZYSTKICH, KTÓRZY TO POTRAFIĄ, KTÓRZY DO TEGO DOJDĄ!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...