LuMind przygotowuje się do badań klinicznych!

Listopad 6, 2018 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

To jest bardzo dobra informacja, jaką uzyskałem od LuMind. Właśnie nakładem 3 MLN USD rusza projekt the Down Syndrome Clinical Trials Network (DS-CTN), czyli sieci instytucji, osób gotowych do prowadzenia badań klinicznych u osób z ZD, które w ciągu najbliższych 3-5 lat powinny się rozpocząć.

”W grudniu 2017 r. LuMind RDS wypłacił wstępną dotację na prace związane z planowaniem dla DS-CTN pod kierownictwem dr Williama Mobleya, dyrektora zarządzającego Ośrodkiem Bada Dlanych UCSD ds. Badań i Leczenia oraz Katedrą Chorób Alzheimera we Florencji. Od tego czasu plany dotyczące rozwoju DS-CTN postępowały bardzo szybko dzięki opiniom klinicystów oraz dzięki dyskusjom z ekspertami specjalizującymi się w funkcjonowaniu podobnych sieci i ich koordynacji logistycznej. Po przeglądzie planów DS-CTN przeprowadzonym przez Instytucjonalną Komisję Rewizyjną (IRB) jesienią 2018 r. oczekuje się, że sieć będzie działać od wiosny 2019 r. Dr Bill Mobley zauważa wyjątkowość tego wysiłku i znaczenie dla społeczności osób z zespołem Downa. "Jesteśmy bliscy bezprecedensowej epoki, w której podstawowe postępy badawcze w zespole Downa zostaną przełożone na wyjątkową opiekę kliniczną. DS-CTN posłuży jako pole do testowania obiecujących nowych metod leczenia. Poprzez swoją pracę DS-CTN jest gotowy do przeprowadzenia terapii poprawiających jakość życia osób z zespołem Downa i ich rodzin. Jestem bardzo wdzięczny za przywództwo LuMind RDS w rozpoczęciu tego wysiłku i hojności sponsorów. "

https://www.lumindrds.org/DS-CTN/

image

W tym momencie 11 miejsc w 9 stanach USA będą pełniły kluczową rolę w ramach DS-CTN. Pierwszy projekt powinien się zacząć w 2020 roku.

Dzisiaj zatem wiemy już jedno: sieć istnieje i składają się na to:

Advocate Health (Chicago, IL),

Barrow Neurological Institute (Phoenix, AZ),

Case Western Reserve University (Cleveland, OH),

Cincinnati Children’s (Cincinnati, OH),

Duke University (Durham, NC),

Emory University (Atlanta, GA),

Kennedy Krieger Institute/John Hopkins (Baltimore, MD),

Massachusetts General Hospital (Boston, MA),

UC Irvine (Irvine, CA),

Rush University (Chicago, IL)

University of Kentucky (Lexington, KY).

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...