MTHFR i poziom amyloidu w hipokampie.

Czerwiec 14, 2018 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Pisałem o tym wielokrotnie: odpowiednia metylacja jest mechanizmem obniżenia poziomu amyloidów beta…i wciąż szczególnie lekarze podważają taki mechanizm. Dziś zatem kolejny raport, który o tym mówi w kontekście polimorfizmu genu MTHFR.

http://www.zespoldowna.info/mthfr-a-choroba-alzheimera-na-starosc.html

Tak w powyższym artykule pisałem:

“Logika jest bardzo prosta: jeżeli mamy błędny cykl kwasu foliowego, to mamy złą metylację. Jeżeli mamy złą metylację to inicjujemy stany immunologiczne. Jeżeli mamy stany immunologiczne, to rozpoczynają się zmiany chorobowe…i tak jest np. z chorobą Alzheimera. W tym przypadku im słabsza jest metylacja tym mamy większy poziom amyloidu beta. Im jego poziom jest większy tym bardziej jest niszczycielski dla naszych mitochondriów, a to jest typologia starzenia się.”

Nic dodać nic ująć. Zatem kolejny raport, który potwierdza deregulację metabolizmu amyloidów beta tytułem deficytu kwasu foliowego i metylacji w hipokampie.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/29865064/

image

Wniosek: pilnujmy homocysteiny, kwasu foliowego, witaminy B12, witaminy D3 jako podstawowych biomarkerów starzenia się i regulujmy je dietą, suplementacją…po prostu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...