Jak analizować badania MTHFR UK? czyli wyjaśnienie zagadnień związanych z metylacją

czerwiec 29, 2016 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Zła metylacja to przyspieszone starzenie. Zła metylacja to destrukcja i brak równowagi na poziomie neuroprzekaźników. Zła metylacja to spadek odporności. Zła metylacja to zła reakcja na leki i szczepionki. Zła metylacja to źle funkcjonujący układ trawienny. Zła metylacja to źle zapisane DNA. Zła metylacja to początek problemów człowieka. Stąd my zaczynamy zawsze od tego etapu.

Gdy zaczynam rozmawiać z rodzicami dzieci z ZD o metylacji są bardzo słabo przekonani do jej istotności dopóki nie dojdę do etapu amyloidów beta i od tego artykułu wydają się być już przekonani. Tam pada jedno zdanie:

“POZIOM AMYLOIDÓW BETA JEST ŚCIŚLE ZWIĄZANY Z ODPOWIEDNIĄ METYLACJĄ. IM WIĘCEJ SAMe (S-adenosylometioniny) TYM MNIE AMYLOIDÓW BETA.”

http://www.zespoldowna.info/jak-analizowac-badania-mthfr-uk-czyli-jak-czytac-ten-panel.html

…a potem pokazuję ten artykuł, jednoznacznie sugerujący jak zła metylacja i zmienna jest w ZD.

http://www.zespoldowna.info/metylacja-w-zespole-downa-to-mit-czy-fakt.html

http://www.zespoldowna.info/potencjalne-biomarkery-w-zespole-downa-wedlug-profesor-rima-obeid-cz-1.html

http://www.zespoldowna.info/potencjalne-biomarkery-w-zespole-downa-wedlug-profesor-rima-obeid-cz-2-o-proporcji-sam-i-sah.html

http://www.zespoldowna.info/potencjalne-biomarkery-w-zespole-downa-wedlug-profesor-rima-obeid-cz-3-fosfolipidy-metylacja-i-amyloid-beta.html

Gdy to nie wystarcza mamy te argumenty:

“Jeżeli tylko weźmiemy pod uwagę nadmierną metylację genu DNMT3L, to możemy stwierdzić, że ten proces jest dodatkowym elementem pobudzającym ekspresję genu APP, a to oznacza dalsze uszkodzenia i zaburzenia w funkcjonowaniu mózgu. Zatem nadmierna metylacja, jak i jej brak są procesami, które powinniśmy leczyć, by móc poprawić możliwości możliwości naszych dzieci. Temat ten już poruszano wielokrotnie, ale wciąż pomimo niezbitych dowodów i badań wciąż się zaniedbuje.”

“EGCG ma epigenetyczne funkcje w chromosomach. Nieprawidłowa metylacja wysp CpG powoduje “wyciszenie” genów co prowadzi do zmiany w proliferacji genów i ich fizjologii. EGCG wyhamowuje DNMT…” W zespole Downa mamy 3 geny DNMT 3 L. Ten mechanizm EGCG jest stosowany powszechnie w leczeniu raka…dlaczego to mi umknęło..”

http://www.zespoldowna.info/leczenie-metylacji-poprawia-zdolnosci-poznawcze-dzieci-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/egcg-reguluje-funkcjonowanie-genow-z-rodziny-dnmt.html

http://www.zespoldowna.info/analizujemy-metylacje-cz-6-metylacja-czy-acetylacja-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/mutacje-wplywaja-na-nasze-zdrowie-na-wady-genetyczne-na-autyzm-cz-2-geny-zwiazane-z-metylacja.html

http://www.zespoldowna.info/po-wykladzie-profesor-jill-james-czyli-homocysteina.html

http://www.zespoldowna.info/konferencja-na-malcie-wystapienie-profesor-jill-james-cz-1.html

http://www.zespoldowna.info/konferencja-na-malcie-wystapienie-profesor-jill-james-cz-2-czyli-epigenetyka.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-4-metylacja-dna.html

http://www.zespoldowna.info/dmg-tmg-witamina-b-12-metylacja-i-mowienie.html

W przypadku rodziców dzieci autystycznych najłatwiej pokazać istotność tego procesu wskazując na opracowania Amy Yasko ale i to co prezentuje Jill James.

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-autyzm-na-zespol-downa-cz-5-epigenetyka-i-stres-tlenowy-w-autyzmie-wedlug-jill-james-cz-1.html

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-autyzm-na-zespol-downa-cz-5-epigenetyka-i-stres-tlenowy-w-autyzmie-wedlug-jill-james-cz-2.html

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-autyzm-na-zespol-downa-cz-5-epigenetyka-i-stres-tlenowy-w-autyzmie-wedlug-jill-james-cz-3.html

Bardzo silnie pozytywnie reagują na tabelkę Amy Yasko, która pokazuje przyczyny autyzmu na ścieżce epigenetycznej:

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-autyzm-na-zespol-downa-cz-8-kluczowe-czynniki-wplywajace-na-autyzm.html

image

To tytułem wstępu. Ostatnim elementem na który chcę zwrócić Waszą uwagę to ten artykuł dotyczący podstawowych substancji mających istotny wpływ na metylację:

http://www.zespoldowna.info/jakie-produkty-wplywaja-na-metylacje.html

Z drugiej strony chcę podkreślić, że bez takich substancji jak FAD (witamina B2), cynk, magnez, żelazo, witamina B1, mangan, miedź, pqq, i przede wszystkim energia ATP geny po prostu nie będą efektywnie pracować.

http://www.zespoldowna.info/mao-a-fad-ryboflawina-pqq-miedz.html

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-jej-niedoczynnosc-a-mutacja-genu-mthfr-same.html

Jak to zrozumieć?

1.Powyższe pierwiastki, substancje aktywizują działanie danego genu i jest to podobnie jak z paliwem w samochodzie. Dają tym genom “energię” potrzebną do funkcjonowania.

2.Substancje określane jako te mające istotny wpływ na metylację jak witamina B9, B12 itp. w istocie są konieczne do procesów za które geny i ich enzymy odpowiadają, ale one nie wpływają na samą pracę genów. Oznacza to, że jeżeli chcemy by gen MTHFR działał prawidłowo to w pierwszej  kolejności musimy zapewnić mu FAD (witamina B2) a dopiero potem zapewnić odpowiednią formę witaminy B9, za którą ten gen i jego enzymy odpowiadają.

3.Zatem by mówić o prawidłowej “jakości” przebiegu metylacji musimy skupić się nie tylko na tym jakie substancje są potrzebne do procesu ale też jak wzmocnić pracę samego genu i jego enzymu.

4.W efekcie dostajemy do regulacji metylacji nie jeden produkt ale cały ich “worek”, który jest konieczny do zapewnienia efektywnego wsparcia obu istotnych elementów metylacji.

5.Z tej perspektywy nie należy się dziwić, gdy chcąc wiedzieć jak najwięcej w tym kontekście otrzymujemy listę wielu różnorodnych badań wspomagających do zrobienia. Jest to swoiste poszukiwanie odpowiedzi na pytania:

-jak pracują geny, czy mają odpowiednią ilość “paliwa” i jak go wykorzystują

-jak efektywny jest proces, jak wykorzystuje on podstawowe substancje i jakie metabolity w wyniku tych procesów powstają

Jest to wszystko bardzo skomplikowane gdyż człowiek jeszcze nie wie wszystkiego o sobie i po prostu błądzi…ale jest co raz bliższy wiedzy o samym sobie… tak myślę. No to teraz czas na panel MTHFR UK.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...