Najbardziej spersonalizowana terapia…

lipiec 13, 2022 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Najlepsza terapia jest terapią spersonalizowaną. O tym wiedzą ludzie związani z autyzmem, my w ZD musimy jeszcze dużo się nauczyć.

Zaczynamy od tego, że w USA najnowsze badania wskazują, że 1 osoba na 30 ma autyzm. To kolejny wskaźnik podnoszący ten wynik w ciągu ostatnich lat.

https://www.theepochtimes.com/us-autism-rate-is-now-1-in-30_4583051.html

https://www.spectrumnews.org/news/profiles/the-most-personalized-medicine-studying-your-own-childs-rare-condition/

Tam zrozumiano, że autyzm jest wspólny jako zespół objawów dla wielu mechanizmów, problemów i chorób…ale każdy jest inny, każdy ma inne uwarunkowania genetyczne. Zatem popatrzmy na ZD. Każdy jest inny bo …każdy ma inne uwarunkowania leżące w genetyce DZIEDZICZONEJ OD RODZICÓW i tego jak dodatkowy materiał genetyczny z 21 chromosomu wpływa na ten dziedziczony układ DNA dziecka. Mamy około 400 procesów metabolicznych w organizmie. Każdy z nas, każde nasze dziecko ma je inne, różniące się od siebie. Zatem nie ma możliwości, by był jeden schemat, który pomoże każdemu. Ja zawsze powtarzam: mamy bazę suplementów określoną na jakimś protokole, ale każdy z nas musi robić swojemu dziecku badania, wrzucać to do excela, łączyć z dietą i przyjmowanymi lekami, dopiero wtedy będziemy blisko tego, co powinno nasze dziecko otrzymywać.

Co jest ważne! ZD nie trwa przez chwilę! Zatem terapia, wspomaganie metabolizmów musi być rozpisane na każdy dzień, miesiąc, rok i lata. Jest to trudne dla wszystkich, ale tak wygląda terapia spersonalizowana w ZD.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...