Osoby z zespołem Downa “umierają” na demencję.

Listopad 29, 2018 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Zacząłem ten dzień od wpisu dotyczącego przełomu w efektywności działania szczepionek na demencję. Teraz trzeba przypomnieć jak to jest istotne w zespole Downa.

http://www.zespoldowna.info/szczepionka-na-chorobe-alzheimera-moze-zmniejszyc-o-polowe-przypadki-demencji.html

image

Mamy dziś raport dotyczący funkcjonowania osób dorosłych z zespołem Downa. Jest on bardzo precyzyjny: “70% osób z zespołem Downa umiera w wieku powyżej 35 lat tytułem demencji”. Osoby mające polimorfizmy genów APOE4, stany padaczkowe, choroby autoimmunologiczne są szczególnie narażone na wystąpienie demencji i są w grupie największego ryzyka, wynika z analizy naukowców.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30452522/

Teraz odrobinę optymizmu. Po pierwsze demencja jest objawem stanu organizmu. Jeżeli utrzymamy metylację, funkcjonalność tarczycy, przede wszystkim hormonu T3, prawidłową gospodarkę energetyczną ATP, to te ryzyko maleje i nie jest tak krytyczne jak to co opisują naukowcy. Ludzie badani w tym raporcie to w istocie ludzie, którzy żyli bez wsparcia metabolicznego przez całe życie i należeli do grona 20% osób z ZD, które przeżywało okres do 10 roku życia gdyż nie miało wad serca.

Dzisiaj ten profil się dramatycznie zmienia. Serce jest naprawiane, czas życia ludzi z ZD wydłuża się i już nie jest raportowana średnia wieku ok 45 lat, ale 55, a nawet powyżej 60 roku życia. W tym wieku przyspieszone starzenie na wszystkich ścieżkach jest krytyczne…a my możemy je opóźniać korygując metylację i metabolizmy, więc do roboty, bo warto to zmienić Uśmiech

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...