Pierwszy medyczny przewodnik dla dorosłych z zespołem Downa.

październik 22, 2020 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Pieniądze wydane zaowocowały efektem w postaci PRZEWODNIKA PO ZDROWIU OŚÓB DOROSŁYCH Z ZESPOŁEM DOWNA…tak bym to po swojemu nazwał. Dzisiaj udostępnię Wam linki i źródła, a potem będę omawiał poszczególne elementy całego projektu.

Tutaj na stronie znajdziecie kompendium wiedzy jaką zebrano i opisano:

https://www.globaldownsyndrome.org/global-adult-guidelines/#FULLGUIDLINES

image

Pierwszym dokumentem jest artykuł naukowy, który niejako relacjonuje projekt:

image

https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2771907

Kolejna część to aż 92 stronnicowy dokument omawiający wskazówki medyczne jak radzić sobie z problemami jakie występują u osób dorosłych z ZD.

imageimage

https://www.globaldownsyndrome.org/wp-content/uploads/2020/10/Global-Down-Syndrome-Foundation-Medical-Care-Guidelines-for-Adults-with-Down-Syndrome-v.1-10-20-2020.pd

Ostatni element to karta medyczna z opisanym schematem badań, sprawdzeniem poszczególnych możliwych problemów jakie mogą w danym wieku osoby z ZD wystąpić.

https://www.globaldownsyndrome.org/wp-content/uploads/2020/10/Global-Down-Syndrome-Foundation-Medical-Care-Guidelines-for-Adults-with-Down-Syndrome-Checklist-v.1-10-20-2020.pdf

image

Na pierwszy rzut oka jest to genialnie proste…ale tego jest dużo. Będę zatem Wam to prezentował w częściach, gdyż nie da się tego zrobić dobrze od razu w całości.

To pierwsze takie kompendium wiedzy i pierwszy taki przewodnik dla osób dorosłych. Dla mnie super i nie mogę nacieszyć się, że będę poznawał go z Wami bliżej…a autorami są ludzie, których część osobiście znam i podziwiam. Będę im dziękował jeszcze nie raz z pewnością. Dzisiaj po raz pierwszy.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Pierwszy medyczny przewodnik dla dorosłych z zespołem Downa.”
  1. Dominika pisze:

    Bomba! Będzie co czytać w zimowe wieczory. Dzięki Jarku :)

  2. Can pisze:

    Będę to tłumaczył po parę stron :)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...