Przełomowe leki w chorobie Alzheimera?

kwiecień 20, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Dzisiaj od rana wrze w temacie choroby Alzheimera…u mnie przez przypadek też. Do tej pory nie było leku, który spowalniałby demencje w chorobie Alzheimera. Dzisiaj ogłoszono, że już jest. Oto raport na ten temat.

image

http://www.bbc.com/news/health-39641123

“Scientists hope they have found a drug to stop all neurodegenerative brain diseases, including dementia.” to zdanie pada we wszystkich relacjach z tego wydarzenia.

NAUKOWCY MAJA NADZIEJĘ, ŻE ZNALEŹLI LEK HAMUJĄCY WSZYSTKIE CHOROBY ZWIĄZANE Z NEURODEGENERACJĄ MÓZGU, WLICZAJĄC W TO DEMENCJĘ!!!

Ja od razu pytam się, czy dotyczy też neuroinflamacji typowej dla mózgu osoby z zespołem Downa? …chciałbym.

Wracamy jednak do raportu.

1.W 2013 roku naukowcy brytyjscy poinformowali, że znaleźli lek wyhamowujący degenerację układu nerwowego typowego dla choroby Alzheimera. Zespół UK Medical Research Council zaprezentował zablokowanie umierania komórki. Miał ten proces jednak wiele skutków ubocznych.

http://www.bbc.com/news/health-24462699

image

2.Poprawiony mechanizm działania leku spowodował te same efekty, ale bez skutków ubocznych lecząc “model zwierzęcy” w sposób skuteczny.

3.Dlaczego to działa? Mechanizm działania oparto na naturalnym mechanizmie obrony wbudowany w komórki nerwowe w mózgu. polega on w istocie na apoptozie (głodówce) komórek by ograniczyć rozprzestrzenianie się patogenów.

4.Ile leków wybrano do dalszych prób i testów? Pierwszy to lek antydepresyjny trazodon drugi to DBM (Dibenzoilometan) lek stosowany w terapii antyrakowej, który może wywołać apoptozę komórki zlokalizowanej w jelicie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trazodon

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dibenzoilometan

5.Trazaodon miał już zastosowanie w terapii ludzi w ostatniej głębokiej fazie demencji z pozytywnym skutkiem. Co jest ważne okazuje się, że jest bezpieczny w tych protokołach.

https://academic.oup.com/brain/article/doi/10.1093/brain/awx074/3737867/Repurposed-drugs-targeting-eIF2-P-mediated

image

6.W ciągu 2-3 lat mogą być zamknięte testy kliniczne obu leków w tym kierunku (patologii choroby Alzheimera) co oznacza możliwość wprowadzenia leku w ciągu 5 lat. To jest już bardzo blisko…

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...