Czy dziecięca wersja choroby Alzheimera da nam lek?

kwiecień 20, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Już pisałem o tym wcześniej. Istnieje bardzo rzadka wada genetyczna, określana jako zespół Niemann-Pick Typ C (NPC),  która dotyczy dzieci w wieku 4-7 lat. Jest to choroba śmiertelna dla dziecka, gdyż zakłócenia metaboliczne prowadzą do niemożliwości metabolizowania cholesterolu. Rodzice wiedząc o chorobie Alzheimera ich dziecka, decydują się zatem na wszystko, co da jakąkolwiek szansę na jego przeżycie.

Tym się różnią od rodziców dzieci z ZD, którzy wiedzą że ta sama choroba spowoduje śmierć ich dziecka, tylko nie w 3-4 lata a w 30-40 lat od momentu diagnozy.

http://www.bripardun.com/npc.html

image

I taka determinacja leczenia, dania szansy na lepsze jakościowo życie, doprowadziła do podjęcia ryzykownej decyzji, choć w pełni kontrolowanej przez FDA i Ministerstwo Zdrowia USA. Marian McGlocklin dziecko z zespołem NPC, czy też jak wolą inni z dziecięcą wersją choroby Alzheimera będzie dostawać szczepionkę i leki stymulujące rozwój choroby Alzheimera.

image

http://abcnews.go.com/Health/toddler-childhood-alzheimers-symptoms-experimental-treatment/story?id=46726381

Jak objawiają się problemy? Po pierwsze dziecko ma olbrzymie problemy z przyborem wagi. Następnie okazuje się, że dziecko ma nadmierny poziom cholesterolu i tłuszczy, których nie jest w stanie metabolizować. Pojawiają się problemy jelitowe, neurologiczne. 19 miesięczna Marian obecnie otrzymuje dopuszczone warunkowo przez FDA lekarstwo o nazwie VTS-270, które ma działać na poziomie mózgu i korygować zmiany typowe dla patologii mózgu w chorobie Alzheimera.

LEK DO TEJ PORY BYŁ JEDYNIE TESTOWANY NA MODELACH MYSICH I UZNANE ZA EFEKTYWNE W MODELU ZWIERZĘCYM!

W ZD mamy kilka takich leków, które uzyskały podobny poziom akceptacji, jednak nie są dopuszczone do użycia tytułem tego że “ZD się nie leczy.”

http://www.vtessepharma.com/clinical-research-candidate-vts270-pc

image

Co to nam może dać?

1.Po pierwsze może uruchomić bez naszej wiedzy, gdzie ja postrzegam nas rodziców za niewspierających takie rozwiązania, choć są konieczne, kaskadę działań skracających etapy badawcze w kierunku leczenia choroby Alzheimera?

2.Pokaże czy ścieżka cholesterolowa, znacząco zaburzona w zespole Downa jest w istocie do stymulacji pomimo błędów genetycznych w znaczący sposób. To co my robimy za pomocą diety/suplementacji jest skuteczne jeżeli jest wdrożone na początku życia dziecka, a nie na końcu jak to jest u większości osób z ZD. Wtedy jest to za późno na odwrócenie procesów neurodegeneracyjnych, tym bardziej że towarzyszy im także neuroinflamacja.

3.Pokaże także jak całościowa suplementacja zmienia w sposób kontrolowany metabolizm dziecka mającego chorobę Alzheimera. Jest to ten element, który rodzice dzieci z ZD negują systemowo pomimo badań naukowych wskazujących na te elementy. Będziemy mieli zatem informację dotyczącą dziecka z patologią “przyspieszoną” choć skupioną głównie na ścieżce cholesterolowej. Pomoże nam to na zrozumieniu modelu ludzkiego choroby Alzheimera i pozwoli na podejmowanie racjonalnych decyzji.

Ja mam nadzieję, że to przekona rodziców dzieci z zespołem Downa, by przynajmniej byli neutralni w stosunku do postępu medycyny, która chce leczyć dzieci z ZD, a nie tak jak w Polsce to ma miejsce.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...