Leukine lek na chorobę Alzheimera i demencję w zespole Downa.

maj 20, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Profesor Huntington Potter jest tym naukowcem, który pierwszy powiedział 26 lat temu: CHOROBA ALZHEIMERA JEST JAK MOZAIKOWA POSTAĆ ZESPOŁU DOWNA. Był też pierwszą osobą, która w 2014 roku powiedziała: OSOBY CHORUJĄCE NA REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW NIE MAJĄ DEMENCJI.

http://www.zespoldowna.info/dlaczego-osoby-z-reumatoidalnym-zapaleniem-stawow-i-leukemia-nie-rozwijaja-choroby-alzheimera.html

http://www.zespoldowna.info/my-wszyscy-bedziemy-miec-zespl-downa-i-nie-jest-to-zart-za-to-odkrycie-bedzie-nobel.html

http://www.zespoldowna.info/profesor-huntington-potter-choroba-alzheimera-a-zespol-downato-nalezy-koniecznie-ogladnac.html

Właśnie pojawia się raport idący dalej, z pewnością będzie komentowany z emocjami na całym świecie. Richard już podskoczył z radości, a Cathrine wspomniała spotkanie z nim w Wielkiej Brytanii. Jest ciekawie.

image

http://www.9news.com/mb/life/senior-source/the-link-between-alzheimers-and-down-syndrome/440858655

image

http://www.leukine.com/patient-index

https://en.wikipedia.org/wiki/Sargramostim

Zacząłem od przypomnienia jak wygląda lek nad którym trwają badania zespołu profesora Pottera.

Raport zaczyna się w ten sposób: osoby z zespołem Downa są darem dla społeczeństwa tytułem ich biologii, która pozwoli na odkrycie sposobu prewencji jedynej obecnie choroby w USA, przed którą nie można się uchronić, choroby Alzheimera.

Osoby z zespołem Downa, przypomina redaktor, niemalże bez wyjątku, zaczynają objawiać patologię choroby Alzheimera już jako nastolatkowie i już na poziomie osoby 20 letniej, ich mózg zaczyna przypominać mózg osoby z chorobą Alzheimera, a do 40 roku życia dotyczy to wszystkich.

Ja przypomnę, że amyloidy beta jako biomarker choroby Alzheimera pojawiają się już na etapie życia prenatalnego.

W związku z potrojeniem genu APP, sprzężenia negatywnego działania genu DYRK 1 A i RCAN 1 z tym genem, wszystkie osoby z ZD do 60 roku życia prezentują demencję, która wiele z nich już dotyka w wieku powyżej 35 roku. Jednak są pewne wyjątki o czym mówi profesor Potter. Są to osoby, które cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów. Jest to efekt tego, że stawy będące w stanie zapalnym na tle reumatoidalnym, czyli autoimmunologicznym, wytwarzają duże ilości leukine potrzebnej do rekonstrukcji szpiku. W następnym etapie leukine dociera do mózgu gdzie po prostu rozpuszcza złogi, które tworzą się w wyniku patologii choroby Alzheimera.

Obecnie profesor Potter jest w trakcie badań klinicznych na dwóch grupach osób: z ZD i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Jego obecne badania, właśnie potwierdzają efektywność działania tego leku u osób z ZD, powodując dużą ekscytację i rosnące oczekiwania. Pamiętajcie, że jesteśmy dopiero w połowie II etapu badań klinicznych i jeszcze musi upłynąć trochę czasu by lek mógł być zaakceptowany.

Popatrzcie na tą filmowa relację tutaj:

http://www.globaldownsyndrome.org/9-news-leukine/

image

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Leukine lek na chorobę Alzheimera i demencję w zespole Downa.”
  1. Marta pisze:

    A wiesz ze w ulotce lek ten ma informacje, ze uzywanie tego leku moze zwiekszyc ryzyko wystapienia innych nowotworow?
    http://felippe.ilorena.com/leukine-sargramostim-uzywa-dawkowanie-skutki-uboczne/

  2. Can pisze:

    Marta a czy wiesz, że powszechnie stosowane leki przeciwbólowe wywołują raka i nie powinnaś ich używać a prawdopodobnie używasz!
    Największym problemem jest brak wsparcia rodzin osób z ZD dla projektów badawczych w tym kierunku przez to nie można sprawdzić klinicznie jak on w istocie działa i czy jest bezpieczny. W Alzheimerze to się uda ale dla ZD będzie to niedostępne gdyż nie będzie w tym kierunku przebadane. I to mnie martwi.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...