Tarczyca. Reguła czwarta.

Maj 15, 2015 by
Kategoria: Tarczyca

Normy są dla ludzi z normalnie funkcjonującym organizmem. Nie ma norm dla osób z zespołem Downa.

1.Czy zgodnie z istniejącą normą należy reagować na niedoczynność tarczycy w ZD?

-TSH ma ograniczenia w funkcjonowaniu i reakcji, często jego dysfunkcja jest problemem mitochondriów, braku energii komórkowej wytwarzanej przez nie, tak istotnej do transportu TSH, opóźnienie w reakcji murowane

-T 4 zależne od istniejącej energii komórkowej, może być w stałym obniżonym poziomie w stosunku do zapotrzebowania organizmu

-T 3, może stale być za mało, bo za mało jest T 4 i TSH

2.Czy zgodnie z normą, należy reagować na niedoczynność tarczycy w ZD, gdy brakuje  mikroelementów i witamin?

-nie ma badań, nie ma norm w kierunku ZD, które pokazałyby jak funkcjonuje cynk, jod, magnez, witaminy z grupy B na poziomie komórkowym

-należy zakładać, że badania z osocza wskazują na ich niski poziom

3.Czy zgodnie z normą, należy reagować na niedoczynność tarczycy  w ZD biorąc pod uwagę mniejszą wielkość płatów tarczycy? Tak naprawdę to tego faktu nikt nigdy nie rozważał w przypadku zespołu Downa.

WNIOSEK:

1.Gdy chcę się ścigać z lepszym samochodem, na którego mnie nie stać, usprawniam to co mam: kupuję lepsza benzynę, dodaję lepszy olej, podkręcam silnik, poprawiam aerodynamikę auta…. gdy mam mniejszą tarczycę, to dbam o to by poziom hormonów był OBECNY na właściwym poziomie wykorzystując syntetyczne i naturalne hormony, dostarczam witaminy, mikroelementy konieczne do prawidłowego i długotrwałego funkcjonowania tarczycy.

2.Normy obowiązujące nie mogą służyć jako wartość referencyjna. To, że w ZD mamy TSH na poziomie 6 nie oznacza stanu niedoczynności…bo to stan, który nastąpił dawno, dawno temu.

3.Biorąc pod uwagę niewydolność energetyczną komórki w ZD, zadaję sobie pytanie: czy poziom ft 3, ft 4 i TSH w zespole Downa SYSTEMOWO NIE POWINIEN BYĆ USTAWIONY NA INNYCH PUŁAPACH?

4.Z TEJ PERSPEKTYWY ZA NIEDOCZYNNOŚĆ POWINNO SIĘ UWAŻAĆ STANY DUŻO NIŻSZE NIŻ TE REFERENCYJNE, ISTNIEJĄCE!!!, gdyż mamy potrzebę posiadania większej ilość T 3, większej ilości T 4 i akceptacji funkcjonowania TSH na stale wyższym poziomie ze względu na opóźnienia w reagowaniu całego układu oraz braku energii w organizmie do prawidłowej, natychmiastowej reakcji .

5.Inną opcją jest wprowadzenie w leczeniu tarczycy w ZD, jako obowiązkowej suplementacji mitochondriów za pomocą ubiquinolu i PQQ i liczyć, że mamy odpowiedni poziom energii komórkowej. Dopiero wtedy wprowadzić jako punkt odniesienia dzisiaj obowiązujące normy dla niedoczynności tarczycy.

LECZENIE:

1.POPRAWA ENERGII KOMÓRKOWEJ ZA POMOCĄ UBIQUINOLU I PQQ, A W SKRAJNYCH PRZYPADKACH DODATKOWO L-KARNITYNĄ I D RYBOZĄ.

2.PODAWANIE SYNTETYCZNYCH HORMONÓW ZARÓWNO T 4 ALE I T 3.

3.PODAWANIE SUPLEMENTÓW ZAWIERAJACYCH JOD, MIKROELEMENTY I WITAMINY TYPU NUTRIVENE D.

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-regula-pierwsza.html

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-regula-druga.html

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-regula-trzecia.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...