To nie amyloid A jest główna przyczyną choroby Alzheimera…szok!

lipiec 25, 2022 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Dzisiaj jak mówimy choroba Alzheimera to mówimy od razu amyloid beta…choć w nauce stale wskazywało się na amyloid typu A, ale w skrócie brzmiało to dobrze. Dzisiaj okazuje się, że praca która to określiła w 2006 roku została zmanipulowana przez autora…i cała teoria może teraz runąć w gruzy! Tym dzisiaj żyje świat nauki!

Pracę dr.Lesne po tylu latach postanowiono zwalidować, bo po prostu zdjęcia użyte do argumentacji teorii amyloidowej w chorobie Alzheimera trochę do siebie nie pasowały. Po sprawdzeniu dokładnym okazało się, że 13 z 15 zostały “poprawione”. W ten sposób nastąpiła eksplozja. Czy teoria niszczącego amyloidu jest prawdziwa, skoro bazujące na tym projekcie badania ją potwierdzały? Rząd USA, który finansował wiele badań w tym kierunku zapowiedział śledztwo, a grono naukowców poprosiło dr.Lesne o przeprowadzenie badań po raz kolejny by wykluczyć fałszerstwo.

https://science.slashdot.org/story/22/07/24/0057201/potential-fabrication-in-research-images-threatens-a-key-theory-of-alzheimers-disease

https://www.theguardian.com/society/2022/jul/23/alzheimers-study-fraudulent

Z drugiej strony wszyscy się zastanawiają czy 16 lat badań nie poszło w złym kierunku? 4-6 sierpnia ma odbyć się doroczna konferencja poświęcona chorobie Alzheimera w USA. Na niej jedna z firm miała zaprezentować efekt działania ich szczepionki przeciwko amyloidowi beta w zespole Downa. Czy tak będzie w obliczu tego oświadczenia? Czy lek przeciwko amyloidowi beta firmy Biogen, zatwierdzony przez FDA nie będzie zatem wycofany? Czeka nas rewolucja, gdyż ktoś dla sławy postanowił zmanipulować dane i nikt do tej pory tego badania nie podważył.

https://www.theguardian.com/society/2022/jul/23/alzheimers-study-fraudulent

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...