Różne typy amyloidu. Czy to jest to, co różni nas?

styczeń 25, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

To może być przełomowa hipoteza, która w jednoznaczny sposób nas zróżnicuje. Odnotowuję ją, choć dziś nikt nie wie jaki będzie ciąg dalszy.

Wczoraj pisałem o przełomowej terapii z wykorzystaniem zarodkowych komórek macierzystych, do leczenia dziecka 3 letniego z ZD. Dziś chcę nadmienić fakt o tym, że naukowcy mówią dziś, że każdy z nas w zależności od problemu, wieku, może mieć inną budowę amyloidu beta. W badaniu tym bierze udział naukowiec, który często zajmuje się chorobą Alzheimera w zespole Downa, stąd moja nadzieja że szybko te doświadczenia przełożą się na ZD.

http://www.nature.com/nature/journal/v541/n7636/abs/nature20814.html

image

W trakcie swojej pracy, naukowcy zaprezentowali zdjęcia, które prezentują istotne różnicowanie się zarówno amyloidu beta 40 jak i 42 pomiędzy choroba Alzheimera (AD), jej typowym obrazem, a nietypowym obrazem choroby Alzheimera określanej jako atrofia tylnej części kory mózgu (nazywana także Benson’s syndrome) a jej wariantem o bardzo szybkiej progresji. Wszystkie warianty znacząco się różnią od siebie!

image

http://www.alzforum.org/news/research-news/do-palettes-av-fibril-strains-differ-among-alzheimers-subtypes

Jak się ogląda powyższe zdjęcia robi to istotne wrażenie, które może istotnie zmienić perspektywę dotychczasowego postrzegania amyloidów beta.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...