Wysoka homocysteina to brak energii.

Październik 9, 2019 by
Kategoria: Metabolizm

“Po czym poznajesz, że dziecko nie ma energii. Przecież nie widziałeś go?” Powiem szczerze, że analiza wyników pozwala ocenić formę dziecka z dokładnością do 75% nie oglądając go i nie słuchając co rodzic ma do powiedzenia. Opinia rodzica może jedynie osłabić ocenę kondycji dziecka, lub ją poprawić…ale trend zapisany jest zazwyczaj jednoznaczny.

To historia z wczoraj. Mama podaje wyniki dziecka z ZD i czyta: “Homocysteina 11,3, witamina B12 198, kwas foliowy 6,54, D3 11,8”

Nie musiała czytać do końca, wiadomo było że dziecko mające niecałe 3 lata jest w złej formie. Mnie to nie zaskoczyło, więc wskazałem że dziecko z pewnością nie jest aktywne, tylko osowiałe i pomimo lata chorowite. Okazało się, że trafiłem, ale tutaj nie trzeba było być odkrywcą, gdyż powyższe parametry już na to wskazywały.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5085763/

Gdy ciągnąłem moją analizę dalej i stwierdziłem, że dziecko być może ma złą dietę i brak suplementacji to rodzic się zdenerwował…ale ja nie chciałem nikogo urazić tylko znów z perspektywy danych wychodzi taki wniosek i tutaj nie było filozofii.

Zawsze w takich wypadkach rodzic przechodzi do frontalnego ataku na mnie…ale nie na wyniki. Tłumaczę co i jak należy poprawić…a potem okazuje się, że dziecko jest “wiejskie”, karmione przez dobre babcie kluskami, pierogami, mięskiem…a warzyw i owoców to nie zna, ale dobry obiadek jeszcze poprawiamy ciastkami i słodyczami. Nie ma tej opcji by dziecko na takim profilu pojechało daleko, stąd wysoka homocysteina, wysokie trójglicerydy a brak witamin i minerałów.

A na koniec rodzic się dziwi że dziecko nie ma siły. To nie zespół Downa, to zła dieta kochani!!!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...