Zespół Downa. Wiedza cz.3

październik 31, 2013 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Jestem już kompletnie nakręcony na NIE na tych, KTÓRZY SIĘ MIENIĄ SPECJALISTAMI OD ZESPOŁU DOWNA, bo są to manipulanci. W “poniedziałek” mówią, że zespół Downa się nie leczy BO SĄ SPECJALISTAMI OD ZESPOŁU DOWNA I WIEDZĄ. By w środę wstać i powiedzieć, że jednak poziom hormonu tarczycy, albo zęby rekinie, albo wadę wzroku wynikającą z niskiego napięcia da się poprawić…gdy zespół Downa zostawi się, za “drzwiami”.

Niewiedza jest wartością krytyczną, która “spięta” “syndromem Boga” powoduje, że ludzie mówią głupoty i nielogiczności. Najlepszym przykładem jest sama historia zespołu Downa, a raczej brak wiedzy wielkich specjalistów w tym temacie. Postanowiłem zatem im pomóc. Oto historia zespołu Downa w pigułce.

W internecie znajdziemy wszystko, więc posłużę się w dużej mierze wskazaniem linków. Najlepszą stroną do tych celów z pewnością to ta:

http://www.globaldownsyndrome.org/about-down-syndrome/history-of-down-syndrome/?page_id=4578

image

Strona ta jest interaktywna i z niej możemy wejść w bardzo ciekawe prezentacje, tak jak ta poniżej, która jest diagramem pokazującym czas, osoby i co się wydarzyło w danym momencie. Dla mnie rewelacyjne.

image

http://www.tiki-toki.com/timeline/embed/44673/1926685760/#vars!date=1838-02-22_14:44:53!

Ten suwak na dole przesuwa się Uśmiech

Pierwsze zaskoczenie: to z tabeli dowiedziałem się, że w 1948 roku zaobserwowano powiązania między chorobą Alzheimera a zespołem Downa. Drugie: myszy z ZD istnieją od 1974 roku, a pierwsze badania z zakresu wpływu wczesnej interwencji na rozwój dziecka z ZD to rok 1979. Rok 2000 to czas zmapowania 21 chromosomu…

…a wszystko zaczęło się od tego, że córka Johna Langdona Downa urodziła syna z zespołem Downa…

image

W 1929 roku dzieci z ZD średnio przeżywały 9 lat, ale nie oznacza to, że ich nie było. Jak się sięgnie po historyczne artefakty można być zaskoczonym, jak daleko w głąb historii można znaleźć dowody na to że ZD istniał, już wtedy.

Fajną stroną która to dokumentuje jest:

http://downwitdat.blogspot.com/2012/05/brief-history-of-down-syndrome-part-3.html?m=1

image

Polecam też strony:

http://www.medgadget.com/2005/11/down_syndrome_t.html

http://www.news-medical.net/health/Down-Syndrome-History.aspx

http://www.alzforum.org/new/detail.asp?id=3346

http://www.cbc.ca/books/2011/11/dr-david-wright-and-the-history-of-down-syndrome.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...