Witamina D3, być może najważniejsza witamina człowieka

listopad 4, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Witamina D 3 jest chyba najważniejsza dla człowieka, bo jest produkowana przez niego samego, a nie jest dostarczana z żywnością! Pamiętając wypadki osteoporozy kilku dzieci z ZD, postanowiłem przypomnieć kilka podstawowych informacji, zgodnie z Waszymi pytaniami.

1.Witaminę d 3 należy zażywać tuż po jedzeniu, najlepiej obfitym w tłuszcze.

2.Tłuszcz poprawia jej wchłanianie.

3.Ważne by w przypadkach słabej wchłanialności, przed podaniem większej dawki sprawdzić poziom wapnia i mieć świadomość istnienia “aktywatora X” czyli witaminy K2.

4.Dla tych, którzy nie znają tematu polecam ten wpis dotyczący paradoksu wapnia na tej stronie: http://pepsieliot.wordpress.com/2012/12/27/paradoks-wapnia-i-witamina-k2/

pouczające i treściwe informacje.

5.Witamina d3 dla dzieci powinna być na poziomie powyżej 50 jednostek według polskich norm….przy czym polskie normy to średniowiecze w stosunku do norm amerykańskich, czy też europejskich, gdzie te poziomy są wskazywane na zdecydowanie wyższym pułapie.

6.Pozyskanie witaminy D 3 jest możliwe jedynie dzięki bezpośredniemu nasłonecznieniu w okresach od maja do sierpnia w godzinach od 13 do 17. W pozostałych okresach jest to mniej efektywne na naszej szerokości geograficznej, więc bez filtrów Uśmiech wychodzimy na spacer.

7.Możemy mieć dwłaściwą dawkę wapnia i witaminy D 3 a i tak dzieci nasze dostają osteoporozy. Częsty powód: “…Bez witaminy K2, organizm nie potrafi kierować wapnia do kości, gdzie jest potrzebny, zamiast tego wapń dostaje się do tkanek miękkich np. tętnic, co prowadzi do bardzo tragicznego w skutkach połączenia osteoporozy i miażdżycy, oraz innych bardzo złych skutków “paradoksu wapnia.”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...