Morfologia w zespole Downa cz.1

czerwiec 13, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dlaczego w zestawie “badania okresowe” nie ma morfologii dla naszych dzieci z ZD, skoro lekarze stale ją przypisują? Dlaczego nawet nie chcę jej analizować, skoro lekarze zaczynają wszystkie Wasze wizyty od tej analizy?

To są pytania, na które w tym cyklu postaram się odpowiedzieć. Nie jestem medycznym buntownikiem, jak to usłyszałem wczoraj od jednej z mam. Jestem analitykiem, który porusza się po logice danych statystycznych…a tutaj w zespole Downa z różnych powodów nie ma logiki danych w interpretacji lekarzy, jeżeli nie wezmą pod uwagę dużej ilości odchyleń jakie wynikają z różnych czynników. Ja ich nie winię, bo nie ma szans by wiedzieli wszystko. Jednak by stosować morfologię w ZD, to trzeba wiedzieć więcej, po prostu. Wtedy nie będzie płaczu mam, które od lekarza rodzinnego gonią do hematologa lub onkologa, bo już jest coś złego, a to tylko typologia morfologii w ZD. Po prostu typologia, która powinna mieć swoją normę, swoją osobną analizę bez porównań do całej populacji bez trisomii 21 !!!

Ten cykl nie będzie jednak logiczny, tylko będzie odpowiadał na pytania jakie spływały do mnie od jakiś 4 tygodni w tym temacie. Kolejność zatem będzie związana z tym, jak losowo wybrałem dane pytanie. To jest wstęp, ale od razu mówię: jak zawsze możecie pytać się o szczegóły pisząc do mnie jarek@zespoldowna.info

 

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...