Morfologia w zespole Downa cz.8 podsumowanie

czerwiec 17, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Odniosłem się do Waszych pytań dotyczących morfologii i jej interpretacji. Z mojej perspektywy, bazując na wiedzy jaką przedstawiłem, badanie morfologii w ZD może mieć jedynie walory uzupełniające, ale na pewno nie determinujące o ocenie stanu zdrowia. Nawet w przypadku tematów onkologicznych, do ich potwierdzenia stosuje się inne badania niż morfologia.

Problem jaki należy zrozumieć i przyjąć za element bezwzględnie determinujący prawidłowość wyniku tego badania, to kwestia:

*trisomii 21 chromosomu i wpływ na funkcjonowanie/dojrzewanie poszczególnych składników analizowanych w morfologii, jak limfocyty, erytrocyty

*problemów wynikających z typologii ZD jak choroby autoimmunologiczne, niedoczynność tarczycy, wady wrodzone serca

*błędów metabolicznych, co przejawia się na inne zapotrzebowanie na witaminy, minerały tudzież poważny problem z ich pozyskaniem/metabolizowaniem

*diety, która nie daje tych wartości jaka jest oczekiwana przez organizm

Dopiero korekta tych parametrów na wynikach morfologii może dać odpowiedź w jakim stanie jest pacjent z ZD. I znów, ten element może być jedynie uzupełnieniem badań podstawowych jak badania okresowe w tym homocysteiny, witaminy b12, witaminy B9, witamina D3, hormonów tarczycy, ferrytyny etc.

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-2023.html

W efekcie polecam jeszcze raz: najpierw badania okresowe, a dopiero potem to co może je uzupełnić i jak już chcemy zrobić morfologię, to warto przeczytać wszystkie wpisy jakie tutaj na ten temat przygotowałem, by nie wyciągać pochopnych wniosków.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...