43 geny łączą autyzm z chorobami onkologicznymi

luty 13, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Dlaczego autyzm tak często występuje u dzieci, których rodzice mają choroby onkologiczne? To jest pytanie, które bardzo często przewija się w Waszych mailach.

Po pierwsze choroby onkologiczne są w nas i rozwijają się z nami. Począwszy od roku 2005 wiemy, jest to potwierdzone, że geny “onkologiczne”, które ono dziedziczy od rodziców jak np. PTEN, CHD8, DYRK 1A wpływają na funkcjonowanie dziecka w taki sposób, że prezentują one typowe cechy autystyczne, ale też bardzo specyficzne cechy fenotypowe jak mniejsza głowa jako przykład.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21823244

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0149041

http://dyrk1a.org/

https://spectrumnews.org/news/as-autism-candidates-emerge-cancer-pathway-rises-to-top/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4210312/

https://spectrumnews.org/news/gene-defect-may-signal-distinctive-form-of-autism/

image

Genami, które nauka wskazuje jako typowymi przykładami chorób onkologicznych w rodzinie/u dziecka a autyzmem zaprezentowano tutaj:

 

image

https://spectrumnews.org/news/dozens-of-autism-genes-have-cancer-connections/

Po prawej stronie mamy ścieżkę na jakiej działają geny.

Stany zapalne, które niosą za sobą geny związane z chorobami onkologicznymi i autyzmem, mają jedną istotną cechę: mogą być stymulowane lekami antyrakowymi, takimi jak inhibitory genu DYRK 1 A stosowane w leczeniu raka inicjowanego przez ten gen. Mają też jedną zaletę: mogą korygować systemową deregulację działania wszystkich genów, powodując ustąpienie objawów jeżeli terapia inicjonowania jest wcześnie.

Właśnie IM WCZEŚNIEJ W TYCH PRZYPADKACH PODEJMIEMY INTERWENCJĘ TYM WIĘKSZE SĄ SZANSE NA UTRZYMANIE INTEGRALNOŚCI DNA!

Dlaczego o tym piszę? Cóż 9 ostatnich raportów jakie dostałem na temat dzieci z autyzmem (i z ZD 2) funkcjonują w ramach tej ścieżki. Zdecydowane działania lecznicze mogą im pomóc, gdy w wieku późniejszym efekty terapii  nie muszą być tak oczywiste.

Lekarz, który w tym przypadku jest potrzebny to onkolog w pierwszej kolejności. W drugiej najczęściej lekarz, który jest w stanie ogarnąć genetykę, psychiatrię i  biochemię człowieka.

Polecam Wam poniższą stronę, która świetnie tłumaczy temat, jaki podjąłem tym wpisem.

 

image

https://spectrumnews.org/features/deep-dive/the-curious-connection-between-autism-and-cancer/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...