Aluminium w chorobie Alzheimera.

lipiec 31, 2018 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

O aluminium wiemy tyle ile jest to związane ze szczepieniem.O jego związku z amyloidem beta i proteinami tau wiemy niewiele.

http://www.zespoldowna.info/aluminium-i-szczepionki.html

http://www.zespoldowna.info/rola-antyoksydantw-w-zatruciach-metalami-ciezkimi.html

Dzięki Richardowi zwróciłem na to uwagę i z góry wskazuję na rozwiązanie w postaci stosowania antyutleniaczy takich jak witamina C, witamina E jako przykład, które mogą wspomóc w odtruwaniu organizmu z aluminium w tym układzie patologii.

…ale po kolei. Amyloid beta jest oksydazą żelazową o bardzo specyficznej charakterystyce: jego “klejące” właściwości przyciągają do siebie każde żelazo, cynk i metale jakie są w pobliżu…w tym aluminium. Jednak o tym, że akumulacja aluminium w proteinie tau nie wiedzieliśmy do tej pory zbyt dużo. Przypomnę, że w ostatnim czasie zmieniono perspektywę kaskady choroby Alzheimera wskazując na to, że proteina tau jest pierwotnym elementem warunkującym chorobą, a potem amyloid beta. Oba problemy w zespole Downa mają swoją etiologię związaną z potrojeniem specyficznych genów: DYRK1A, APP, RCAN1 bez nich tego by nie było.

http://www.zespoldowna.info/pierwsze-jest-tau.html

http://www.zespoldowna.info/po-30-latach-w-koncu-wiemy-jak-proteiny-tau-zachowuja-sie-w-mozgu-osoby-z-choroba-alzheimera.html

”PROTEINA TAU ZABIJA NEURONY. IM MNIEJ NEURONÓW TYM SZYBCIEJ OBUMIERA MÓZG. JAK MÓZG UMIERA, CZŁOWIEK UMIERA RAZEM Z NIM.”

“W ZD proces ten ma swoje negatywne oblicze w efekcie funkcjonowania nadmiernej ilości genów DYRK 1 A. Zatem by HAMOWAĆ aktywność tego genu prowadzącą do nadmiernej destrukcji neuronów via proteiny tau, KONIECZNE JEST PODAWANIE EGCG NATURALNEGO INHIBITORA GENU DYRK 1 A.”

I właśnie podawanie EGCG i kurkumy ma inną jeszcze właściwość: wypłukują, czyszczą amyloid beta z metali…takich jak żelazo, aluminium.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/26494454/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27829171/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23506614/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/15105262/

“Aluminium powoduje akumulację białka tau i białka Aβ w mózgu zwierząt doświadczalnych. Aluminium indukuje neuronalną apoptozę in vivo i in vitro, przez stres endoplazmatyczny z niesformatowanej odpowiedzi białkowej, przez dysfunkcję mitochondrialną lub ich kombinację. Niektórzy, którzy są narażeni przewlekle na aluminium, albo poprzez stosowanie wody i / lub pożywienia (bogatego w aluminium), nie wykazywali żadnej patologii CHA, widocznie z powodu ich bariery żołądkowo-jelitowej, która jest bardziej skuteczna.”

Mamy pierwszą tezę związaną z pojawianiem się proteiny tau z aluminium i wskazaniem, że może mieć charakter epigenetyczny u osób z dysfunkcją jelit w zakresie szczelności.

Druga jest zbieżna z tym co mamy podnoszone w szczepieniach, a w chorobie Alzheimera też funkcjonuje już blisko 20 lat: czynniki środowiskowe powodują akumulacje nadmiernego zatrucia metalami w organizmie, w tym tych pochodzących ze szczepień. W tym zakresie nie jest istotne jak pojawią się metale w organizmie, ale że one są i są “nieaktywne “, “nieszkodliwe” do momentu, gdy mechanizm ich neutralizacji dzięki amyloidom beta jest skuteczny. Gdy ich mechanizm przestaje funkcjonować, dzięki nadmiernej ilości cynku uruchamia to kaskadę choroby Alzheimera na ścieżce epigenetycznej-toksyczności metali.

Z obu podejść wynika, że zanieczyszczeni środowiska i nadmierna konsumpcja produktów o istotnej zawartości metali ciężkich może być mechanizmem inicjującym chorobę Alzheimera i warunkującą ją poza perspektywą genetyczną.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...