Antybakteryjne właściwości resweratrolu i rotawirus.

lipiec 23, 2020 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

O resweratrolu zawsze pamiętam, jako kluczowym suplemencie w terapii zespołu Downa. To było już 11 lat temu, gdy nauczyłem się jednego i to w Poznaniu. Dziecko po operacji serca jest odporniejsze na sepsę jedynie wtedy gdy brało wcześniej resweratrol trans i witaminę C.

Reswertarol jest specyficznym suplementem i warto wiedzieć o nim maksymalnie dużo. Linki do “literatury” podrzucę na końcu wpisu. Dzisiaj połączymy jego właściwości resweratrolu w walce z rotawirusem, tak często występującym w ZD u dzieci. Pojawił się taki artykuł:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32682225/

image

Opisuje on podawanie 20 microgram resweratrolu na tego wirusa. Autorzy opisujący cały eksperyment wskazują na to, że: resweratrol hamuje replikację tego wirusa i supresuje jest syntezę jak i ekspresję białek między innymi. Ważne te efekty jak i inhibicja mikroRNA wirusa jest zależna od dawki jaka jest aplikowana.

“Stwierdzono, że poziomy ekspresji mRNA interleukiny-2, interleukiny-10, TNF-a, interferonu-γ, białka zapalnego makrofagów 1 i białka chemotaktycznego monocytów-1 zostały znacznie zmniejszone w tkankach jelitowych myszy, które zostały leczone resweratrolem (10 lub 20 mg / kg) po zakażeniu RV (p <0,05).”

Konkluzja jest zatem dość czytelna: resweratrol trans wpływa na ten typ wirusa hamując jego aktywność…a od rotowirusa do koronawirusa już niedaleko.

https://www.zespoldowna.info/resweratrolsuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

https://www.zespoldowna.info/rybozyd-nikotynamidu-cz-4-resweratrol-stabilnosc-dna-i-chromosomow.html

https://www.zespoldowna.info/resweratrol-i-egcg-odbudowuja-funkcjonalnosc-mitochondriow-w-hipokampie.html

https://www.zespoldowna.info/resweratrol-czy-jest-to-najbardziej-niedoceniany-suplement-w-zd.html

https://www.zespoldowna.info/resweratrol-moze-miec-wplyw-na-funkcjonowanie-komorek-macierzystych.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...