Autyzm to geny!

Październik 20, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Próbowałem napisać po raz kolejny prezentując dane dotyczące genu DYRK 1A. Nie udało się, bo nie zrozumieliście tego. Więc piszę tym razem precyzyjnie: AUTYZM SĄ TO CECHY TYPOWE DLA PEWNEJ GRUPY DZIECI I DOROSŁYCH, KTÓRE WYNIKAJĄ Z PROBLEMÓW GENETYCZNYCH…ale nie piszę, że są to jedynie delecje, mikroduplikacje, ale także polimorfizmy na które mają wpływ grzyby, wirusy i cała mikrobiota.

Praktycznie do takich wniosków docierają naukowcy od 2012 roku. W tym roku w wyniku serii badań populacyjnych powiązano autyzm w sposób precyzyjnym w 83%  diagnoz, na poziomie określonych genów. Zatem mówienie, że autyzmem powinien zająć się psycholog co raz mniej ma sens. Jest to kluczowy problem, którym powinni się zajmować mądrzy genetycy, gastrolodzy, immunolodzy.

https://www.sciencealert.com/researchers-find-most-autism-cases-can-be-explained-by-faulty-genes

image

https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2654804

image

Oznacza to jednak pewne predyspozycje, które dziedziczone są przez dziecko od rodziców. Czy zatem powinniśmy rodzić dzieci gdy są zagrożone na tak wiele sposobów?

Proponuję robić badania chociażby panel MTHFR UK, które mogą pokazać takie predyspozycje i przygotować rodziców na ewentualne grupy ryzyk i je po prostu eliminować. Świadome działanie może wykluczyć pojawienie się zagrożeń i warto to robić.

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/09/170912154842.htm

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...