Ciąża, jak się przygotować cz.13 “jak się przygotować, gdy mam już dziecko z problemem”

styczeń 26, 2023 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Z jakiegoś powodu mamy dzieci z wadami genetycznymi i autyzmem ( w znacznej mierze jest to problem genetyczny). Chcemy przygotować się do ciąży. Jak do tego podejść?

Jeżeli dziecko ma wadę genetyczną de novo, czyli nie dziedziczoną od rodziców, albo dziecko ma autyzm to wiemy jedno: problem powstał, gdyż nasze przygotowania do ciąży nie przewidywały takiej możliwości. Zatem jeżeli chcemy zajść w ciążę musimy się przygotować. W takim wypadku nie należy iść na skróty tylko wszystko spersonalizować, czyli robimy profil DNA, jeżeli do tego wiemy, że mamy problemy z jelitami to CSA, a do tego profil metylacji (badania okresowe), histaminy i enzymu DAO. Przygotowania do ciąży dla obu partnerów w tym przypadku, to zmniejszanie maksymalne ryzyka i nie należy tutaj oszczędzać. Należy to zrobić precyzyjnie po prostu.

Uwzględniamy wszystkie choroby autoimmunologiczne, wrażliwości alergenne, wagę, aktywność, dietę z wrażliwością na poszczególne produkty i musimy poradzić sobie ze stresem. Po analizie danych PLANUJEMY poszczególne kroki działania. Nie ma tutaj miejsca na “szaleństwo”. Cierpliwość popłaca w tej mierze, sprawdzone już w wielu przypadkach!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...