Czy covid jest ryzykiem w chorobie Alzheimera?

styczeń 8, 2021 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Tak zadane pytanie jest bardzo trudne i skomplikowane. Po pierwsze choroba Alzheimera jest istotnym problemem immunologicznym i neurologicznym. Covid jako mechanizm atakuje dokładnie te problemy w pierwszej kolejności. Po drugie zespół Downa to dodatkowo obniżona bariera immunologiczna. Powoduje to łącznie ektstremalnie wysokie ryzyko…teoretycznie.

Zaczynając jednak od tych badań mamy jednak inny obraz sytuacji. Cytując ten artykuł wiemy, że:

“Pacjenci z chorobą Alzheimera (CHA) i z COVID-19 byli w łagodniejszych stanach i mieli lepsze rokowanie niż pacjenci bez CHA. Pacjenci z CHA, którzy mieli odpowiedni dostęp do opieki zdrowotnej, wykazali odporność na COVID-19 dzięki krótszym pobytom w szpitalu.”

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32804094/

Jest to jednak jedyny raport z taką konkluzją. Słuchając podcastu i czytając umieszczonego do niego linki z badań naukowych, możemy mieć jednak inny obraz sytuacji.

https://www.npr.org/sections/health-shots/2021/01/05/953705563/how-covid-19-attacks-the-brain-and-may-cause-lasting-damage

1.Covid uszkadza mózg tytułem “przeciekającej krwi”.

2.Wskazuje to na pewno na nieodpowiednie natlenienienie mózgu, a to w istocie początek choroby Alzheimera

3.Osoby, które umierają na covid nie są poddane procedurze autopsji, ze względu na covid właśnie. Powoduje to w efekcie brak miarodajnych danych na temat jak covid wpływa na osoby z chorobą Alzheimera.

4.Patrząc jednak na dane z domów opieki nawet w Polsce widać wyraźnie, że osoby z chorobą Alzheimera jednak ulegają covidowi ze skutkami śmiertelnymi w pierwszej linii.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33074240/

Co to może oznaczać?

Poziom neuroinflamacji w chorobie Alzheimera jaki jest obecny w uderzeniu z covidem, który niszczy mózg chociażby tytułem chorób płuc, braku odpowiedniego natlenienia całego organizmu, musi według mnie korelować z covidem i przyczyniać się do przyspieszonej śmierci.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32593196/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32538855/

W świetle wszystkich początkowych badań na jakie natrafiłem, mam wrażenie że covid stanie się w podobnym poziomie statystycznym, co inne wirusy np. opryszczki herpes (HSV1), powodem zapadalności na chorobę Alzheimera w przyszłości. Dzisiaj jednak już wpływa na przyspieszoną śmierć, choć jak to w wielu publikacjach się to opisuje w “tłumaczący” sposób: PRZY COVIDZIE NIE SPRAWDZA SIĘ POWODU ŚMIERCI OSOBY Z CHOROBĄ ALZHEIMERA. PO PROSTU STWIERDZA SIĘ COVID.

Wracamy jeszcze do herpesa i jego analogii do covidu w zakresie choroby Alzheimera. Patrząc na to co powoduje herpes, a który jest potwierdzony jako czynnik ryzyka pojawienia się choroby Alzheimera to mamy w istocie ten sam mechanizm co w covid czyli:

“Co powoduje wirus? Po pierwsze jego obecność zmienia reakcję immunologiczną i jest ona typowa dla “starego, niedoskonałego i nieefektywnego” w tym zakresie organizmu. To uruchamia odkładanie się amyloidu beta, uszkadzanie komórek i typową dla choroby Alzheimera patologię . W ZD może być to zatem mechanizm pokazujący różnicę między poszczególnymi osobami i poziomem złogu amyloidu.”

Ostatni temat. Niedotlenienie mózgu o czym często się mówi przy covidzie, daje obraz hipoksji, udarów, problemów kardiologicznych. Są to mechanizmy typowo alzheimerowskie.

https://www.zespoldowna.info/zly-sen-to-problemy-kardiologiczne-i-hipoksja.html

https://www.zespoldowna.info/herpes-jest-przyczyna-choroby-alzheimera.html

Jeżeli po tych wywodach wrócimy do pytania czy covid jest ryzykiem w chorobie Alzheimera to możemy odpowiedzieć:

1.Jest ryzykiem śmierci w chorobie Alzheimera

2.jest potencjalnym czynnikiem wywołującym tą chorobę, ale o tym dowiemy się za kilka lat, choć dzisiaj wiele faktów na to wskazuje.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...