DYRK 1 A należy traktować jako cel terapeutyczny w zespole Downa!

kwiecień 24, 2014 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Przepraszam.Pisząc o APP i CBS nie zapomniałem o genie DYRK 1 A. Wciąż analizuję dane na jego temat, które w takiej czy innej formie potwierdzają, że jest to konieczne by gen ten stymulować, jego ekspresję.

Popatrzcie chociażby na ten artykuł. Mowa w nim o analizie funkcjonowania DYRK 1 A z perspektywy funkcjonowania komórek macierzystych.

http://m.embomolmed.embopress.org/content/6/2/259

image

W raporcie tym znajdujemy ten cytat:

“…we provide novel evidence that dual‐specificity tyrosine‐(Y)‐phosphorylation regulated kinase 1A (DYRK1A) on chromosome 21 likely contributes to these defects. Importantly, we found that targeting DYRK1A pharmacologically or by shRNA results in a considerable correction of these defects.”

czyli:… dostarczamy dowodów, że dual‐specificity tyrosine‐(Y)‐phosphorylation regulated kinase 1A (DYRK1A) znajdujący się na 21 chromosomie wpływa na te defekty (typowe dla zespołu Downa). Tym bardziej jest to istotne, że zauważyliśmy pozytywną reakcję DYRK 1 A na stymulację farmakologiczną czy poprzez shRNA, która daje istotną korektę tych defektów.

Jest to dla mnie dowód, że skoro EGCG wpływa na DYRK 1 A i jest to potwierdzone wielowymiarowo, to należy działać i wykorzystywać EGCG…choć wciąż brakuje pełnej wiedzy co do wielkości dawek.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...