Gdy dla jednych czas zatrzymuje się w miejscu, dla innych pędzi do przodu…czyli o czym mówi świat nauki

październik 7, 2014 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Dla wielu październik to po prostu jest Down Syndrome Awareness Month, czyli miesiąc BUDOWANIA ŚWIADOMOŚCI, WIEDZY o zespole Downa. Tą świadomość często popularyzują ludzie nauki, gdyż oni są często tymi autorytetami, które są niepodważalne, prawdziwe, a ich prace są “przyszłością” dla wielu. Dziś o takich pracach i takich ludziach!

Rok 2014 jest przełomowy w wielu dziedzinach nauki w aspekcie zespołu Downa. Kontynuowano badania nad wyłączeniem chromosomu 21, tego dodatkowego ale i poszukiwano łączników między ZD a chorobą Alzheimera oraz ZD a leukemią.

Te osiągnięcia podsumował Medical News Today: http://www.medicalnewstoday.com/articles/283444.php w wydaniu 3 października.

image

CHROMOSOMALNA TERAPIA GENEM XIST

Gdy pisałem o tym wydarzeniu 18 lipca ubiegłego roku, bałem się, że po prostu to nie przejdzie. Nikt się nie zgodzi na dalsze prace.

http://www.zespoldowna.info/wyciszenie-dodatkowego-chromosomu-w-zespole-downa-od-dzisiaj-jest-mozliwe.html

A jednak 2014 rok to dalszy etap, ciężkich technicznie prac przy wykorzystaniu dwóch modeli myszy, by gen XIST “wstawić” do komórki embrionalnej i WYŁĄCZYĆ dodatkową kopię 21 chromosomu. Dzisiaj doktor Lawrence jest bardziej optymistyczna co do jej badań niż było to rok temu, a to dzięki temu że jednoznacznie wiąże się chorobę Alzheimera w jej wczesnym stadium z właśnie zespołem Downa. Jej terapia może pomóc w chorobie Alzheimera.

SZCZEPIONKA NA CHOROBĘ ALZHEIMERA

LuMind Foundation https://lumindfoundation.org/ postawiła sobie za cel doprowadzić do poprawy o zaledwie 15% zdolności poznawcze osób z ZD. Jej głównym celem jest “choroba Alzheimera w zespole Downa”. Jej destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie osób z ZD, jej inność ale typowość, która może pomóc wielu ludziom na całym świecie, może być leczona i korygowana. Tego chcą i w tym kierunku działają.

image

Dr. Michael M. Harpold, szef medyczny fundacji, wskazał, że obecnie LuMind ma cel: szczepionka przeciwko chorobie Alzheimera, zapobiegająca tej chorobie. I nie jest to “bajka z Hollywood” jakby chcieli jedni, tylko projekt, który obecnie będzie wchodził w etap rejestrowanych badań klinicznych.

http://www.zespoldowna.info/szczepionka-na-alzheimera.html

9 PUNKTÓW IQ WIĘCEJ, DZIĘKI DOBREMU SPANIU

Dr. Jamie Edgin w całkiem niedawno opublikowanym artykule stwierdziła, że wszechstronne wsparcie osób z ZD, które w decydującej części mają problemy ze snem, tzw. APENA, mogą szybko poprawić swój zakres funkcjonowania dzięki “wyprostowaniu” snu, oddychania w jego trakcie. 9 punktów IQ w populacji osób z ZD powoduje, że nagle większość z nich sięga poziomu 60-80 punktów IQ stając się zdecydowanie bardziej funkcjonalnymi częściami społeczeństwa niż do tej pory. Przełom? Zdecydowanie tak!

http://www.zespoldowna.info/iq-a-sen-dzieci-z-zespolem-downa.html

MIESIĄC BUDOWANIA ŚWIADOMOŚCI O ZESPOLE DOWNA

W Polsce nie mamy takich umiejętności i tradycji jak mają je Amerykanie w zakresie wspierania tych, którzy tego potrzebują. Oni wiedzą, że dzięki MÓWIENIU O ZESPOLE DOWNA, WYJAŚNIANIU I TŁUMACZENIU można zbudować system, który tak jak to ma miejsce w USA, może dać wiedzę o metodach leczenia osób z ZD w ich walce z ograniczeniami, a co za tym idzie w lepszych efektach ich edukacji.  Z roku na rok MAJĄ LEPIEJ. Myślę, że w Polsce powinniśmy iść ich śladem.

Próbujcie, a będzie nam lepiej!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...