IL-6, TNFα w zespole Downa…oczywiście w jelitach

październik 26, 2016 by
Kategoria: Układ trawienny

Analizując panele metylacyjne dzieci z zespołem Downa obserwuję silną zależność występowania polimorfizmów genów immunologicznych takich jak IL-6, TNF α z ich jakością funkcjonowania. Tak się dobrze złożyło, że w trakcie naszych rozważań na temat funkcjonowania jelit u osób z zespołem Downa pojawił się raport analizujący właśnie taki przypadek jak u większości z Was.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27770619/

image

Jakie wnioski wyciągnęli naukowcy z ich badań:

1.Polimorfizmy IL-6 i TNF α występują powszechnie u dzieci z zespołem Downa i pomimo tego, że nie są zlokalizowane na 21 chromosomie, odgrywają istotną rolę w neurodegeneracji, w złym funkcjonowaniu jelit i przede wszystkim mają olbrzymi wpływ na metylację a poprzez nią na silny stan depresyjny naszych dzieci.

2.Oba polimorfizmy, ich cytokiny powinny być używane jako biomarkery odnoszące się do postępu procesów neurodegeneracji organizmu.

3.Najlepszym suplementem regulującym ich negatywną działalność jest ubiquinol, aktywna metabolicznie forma koenzymu Q 10. Oznacza to, ze reaktywność obu genów i ich cytokin może być pod naszą kontrolą dzięki koenzymowi Q10!

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do “IL-6, TNFα w zespole Downa…oczywiście w jelitach”
 1. Magda pisze:

  Hej. Jarku a tak odnośnie jelit, ich szczelności, wchłanialności itp to co tam słyszałeś może o Enterosgel-u. znalazłyśmy taką p.dr co trochę inaczej leczy niż standardowo- kropla krwi, wit d3 k2mk7 homeopatia i takie tam ( dopiero na końcu antybiotyk). I ona właśnie zaleciła nam kuracje tym żelem chociaz ja sceptycznie podchodzę do takich “cudów”. pozdrawiamy

 2. Can pisze:

  Nie znam

  • Jola pisze:

   wydaje mi sie ze o Enterosgel-u przeczytalam wlasnie u Ciebie Jarku na tej stronie, odnosnie oczyszczania organizmu z amoniaku- mieszanka wegla, wit C, i magnezu…
   czy cos pomylilam ??

 3. Can pisze:

  Jolu, ja nie pamiętam tego preparatu juz dziś. Byc może o nim pisałem ja jako przykład możliwości,lub jakiś rodzic w komentarzu to opisał. Ja go nie używam.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...