“Jak mogę pomóc dziecku z zespołem Downa rosnąć?”

wrzesień 3, 2015 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

W zespole Downa są trzy opcje, które wpływają na rozwój i wysokość dziecka. Gen RFC, tarczyca, hormon wzrostu.

RFC 1

Gen ten jest odpowiedzialny za dostarczenie odpowiedniej ilości witaminy B 9 do cyklu metylacyjnego. Jeżeli ten gen źle działa, to najczęściej głowa ma mniejszy rozmiar niż u rówieśników i to jest pierwszy czytelny symptom. Diagnoza i leczenie została przeze mnie opisana tutaj:

http://www.zespoldowna.info/brak-wzrostu-glowy-w-zespole-downa.html

TARCZYCA

W wielu badaniach analizujących wpływ suplementacji tarczycy hormonem T 4, pokazuje się dane mówiące o jednoznacznym powiązaniu dobrze działającej tarczycy pod wpływem suplementacji, a wzrostem dziecka. Szczególnie jest to widoczne u dzieci z tarczycowym fenotypem ZD. Zatem odpowiednia suplementacja tarczycy hormonem T 3 i T 4 oraz/lub selenem, jodem, cynkiem może znacząco wpłynąć na wysokość dziecka z ZD.

http://www.zespoldowna.info/czy-suplementacja-hormonem-tarczycy-wplywa-na-rozwoj-dziecka-z-zd.html

HORMON WZROSTU

Jest grupa dzieci z ZD mająca tzw przysadkowy fenotyp. Objawia się on znaczącym pobudzeniem dziecka. Jednakże przysadka to organ, który wydziela hormon wzrostu. Jeżeli dziecko z ZD jest małe może oznaczać to błąd w funkcjonowaniu przysadki mózgowej. Trzeba pamiętać, że przysadka mózgowa to miejsce produkcji hormonu TSH jednoznacznie związanego z tarczycą a większość dzieci z ZD ma niedoczynność tarczycy mierzoną (źle) na poziomie źle funkcjonującego w organizmie TSH. Jego aktywność związana jest z odpowiednią podażą energii komórkowej, co w przypadku ZD, jest nieefektywne. Zatem źle działająca przysadka, źle działające TSH może być wsparte poprzez odpowiednie działające mitochondria (suplementacja ubiquinolu,pqq,EGCG) i odpowiednią ilość energii dostarczanej przez nie.…ale “rozregulowane” TSH może wskazywać na źle działającą właśnie przysadkę mózgową.

Zatem jak wspomagać wzrost dziecka z ZD, przy problemach ze wzrostem:

1.Wyregulować tarczycę to raz

2.Podawać ubiquinol, pqq oraz EGCG by wspierać mitochondria w produkcji energii komórkowej to dwa

3.Podawać Nutrivene D night, gdyż tam znajdziemy ornitynę oraz dodatkowo należy podać argininę. Oba aminokwasy nie tylko biorą udział w cyklu Krebsa i świetnie oczyszczają organizm, ale właśnie wzmacniają wydzielanie się hormonu wzrostu oraz zwiększają siły, co wielokrotnie ma i miało zastosowanie u sportowców.

http://nutrientjournal.com/l-arginine-l-ornithine-increase-growth-hormone-and-strength/

4.Ostatni pomysł o którym warto pamiętać to podawanie CHOLINY. Cholina wpływa na funkcjonowanie neuroprzekaźnika acetylocholiny, a ten z kolei ma wpływ na hormon wzrostu i to jest mi ostatni znany pomysł. Uśmiech

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...