Jak skomplikowany jest autyzm? Jak skomplikowany jest zespół Downa?

Listopad 9, 2018 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Często rodzice lubią się licytować w chorobach swoich dzieci. Używają argumentów, nie wiedząc w istocie czego temat dotyczy i jak się nakłada z sobą.

W XXI wieku badania nad autyzmem są dużo bardziej intensywne niż nad ZD. Ja zawsze to tłumaczę tym, że skoro rodzice dzieci z ZD nie mają szacunku do złożoności problemu ich dzieci, to dlaczego nagle świat ma traktować ZD lepiej od nich. W autyzmie jest inaczej, wszystkich przeraża poziom skomplikowania i są stale pieniądze by to badać z szacunku do choroby, do sytuacji, do problemu…bez względu jak to nazwiemy.

Zatem postanowiono opisać poziom skomplikowalności autyzmu. Powstała mapa autorstwa Thomasa Gonatopoulos-Pournatzis, która prezentuje wszystkie mu znane mechanizmy i popatrzcie na to:

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2018-11/uot-uag110218.php

image

http://www.thedonnellycentre.utoronto.ca/news/one-proteins-sweeping-influence-autism-revealed

Według nich, aż 200 genów wpływa na błędne procesy typowe dla autyzmu. Prawda, wygląda to skomplikowanie, ale w ZD wygląda to równie dramatycznie, aż nikt nie chce się odważyć by to pokazać…więc po co się licytować…rodzice: PO CO?!

Komentarze

1 Komentarz do “Jak skomplikowany jest autyzm? Jak skomplikowany jest zespół Downa?”
  1. Can pisze:

    Taki dodatek do tej licytacji. Nigdy nie jest tak, że można szablonem kogoś oceniać, tak jak próbuje się to zrobić. Nigdy z osoby o głębokich dysfunkcjach nie zrobi się geniusza i vice versa, stąd porzućcie puste słowa jak Autysta, Asperger, osoba z Zespołem Downa bo to są określenia medyczne. Patrzcie na ludzi i na ich problemy z szacunkiem, a może zawsze będzie wtedy inaczej. Nasz Jan funkcjonuje na dużo wyższym poziomie w wieku 12 lat niż 23 letni Kamil.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...