L-Arginina obniża homocysteinę.
listopad 23, 2017 by Jarek
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy
Kolejny produkt na który warto zwrócić uwagę, przy wysokiej homocysteinie, która z pewnością jest wywołana polimorfizmami to l-arginina.
L-arginina tytułem brania udziału w cyklu Krebsa reguluje funkcjonowanie tlenku azotu w organizmie, stąd ma zastosowanie na ścieżkach polimorfizmów genów: CBS-BHMT-DHFR-GCH1-NOS3 dotykających wysokiego ciśnienia podczas ciąży, złego funkcjonowania mitochondriów, złego funkcjonowania neuroprzekaźników w szczególności, gdy występuje z citruliną, której jest prekursorem.
Polimorfizmy wymienionych genów prowadzą na pewno do zaburzeń związanych z nadmiernym ilościowo stanem amoniaku. W ramach cyklu kwasu mocznikowego (ornitynowego) arginina, z citruliną i ornityną bierze udział w redukcji nadmiernej ilości tej substancji w organizmie. Bierze zatem udział w detoksie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_ornitynowy
W poniższym badaniu pokazano, że podanie argininy nie tylko obniża poziom homocysteiny, ale także reguluje funkcjonowanie śródnablonka.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28153005/
Czytając ten raport wiemy, że wysoka homocysteina inhibituje transport l-argininy i to jest efekt uboczny działania homocysteiny np. podczas ciąży
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12864782
Dawkowanie 1 000 – 5 000 mg/dziennie przez okres do 8 tygodni.
INNE WYKORZYSTANIE:
1.NIEPŁODNOŚĆ MĘŻCZYZN. L-arginina zdecydowanie wpływa na sperminę i spermidynę
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spermina
2.REGULACJA CIŚNIENIA PODCZAS CIĄŻY…i o tym już pisałem kilkakrotnie.
3.PRZECIWKO ADMA, która wraz z naszym starzeniem inhibituje funkcjonowanie tlenku azotu w naszym organizmie, a l-arginina podawana w dawkach 3 000 – 5000 mg dziennie , koryguje to negatywne działanie.