Leczenie mitochondriów powoduje zahamowanie degradacji mózgu i demencji w chorobie Alzheimera.

grudzień 16, 2019 by
Kategoria: Metabolizm

Stale od wielu lat powtarzam, że starość to efekt niedożywienia i spadku metabolizmów, w szczególności metylacji. Zawsze też powtarzam, że ruch to najlepszy mechanizm hamujący starość, zapobiegający chorobie Alzheimera czy demencji. Nie dotyczy to tylko naszych dzieci, ale także nas samych.

W najnowszym artykule temu poświęconym wskazuje się, że terapia wspomagająca cykl Krebsa, poprawiająca oddychanie mitochondriów hamuje starzenie i wspiera dobre życie!

https://elifesciences.org/articles/47866

image

Badania zrobiono na na modelu myszy z chorobą Alzheimera. Podawano jej dwa leki pochodzenia roślinnego, które poprawiły pracę mitochondriów. Jeżeli wrócicie do całego cyklu temu poświęconemu, nie będziecie zaskoczeni, że to “normalne”. Nie będziecie też zaskoczeni faktem, że “ochrona” mitochondriów daje takie same efekty, co wspieranie ich metabolizmu w tym wieku. Zatem warto wrócić do całego cyklu jeszcze raz i popatrzeć też na siebie z tej perspektywy.

Cykl zaczyna się tutaj: https://www.zespoldowna.info/zaburzenia-mitochondriow-w-zespole-downa-cz-1-geny-z-21-chromosomu.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...