Markery wczesnych etapów choroby Alzheimera w zespole Downa.

maj 18, 2021 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Ciągle szukamy sposobu na detekcję choroby Alzheimera w zespole Downa. Pisałem dzisiaj o metodzie o nazwie OCTA, jednakże w literaturze naukowej i badaniach detekcyjnych, wciąż stosuje się metody opisowe.

Analizuje się tutaj z różnymi metodologiami przede wszystkim:

-utrata pamięci

-utrata możliwości skupienia się,koncentracji

-utrata funkcji wykonawczych

Dla mnie metodologie te są po to by stwierdzić stan chorobowy już. Do tego zmierza nauka, od kiedy mamy stan chorobowy w ZD, a od kiedy mamy rozwój choroby.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8088591/ 

Jest to o tyle istotne, że patologia rozwoju choroby Alzheimera ma miejsce niemalże przez całe życie w ZD. Dotychczasowe metody opisowe są niejednoznaczne i pozwalały na budowanie opinii medycznych de facto po pojawieniu się choroby w układzie funkcjonalnym. Biomarkery wspomniane powyżej de facto potwierdzają występowanie całego wykwitu objawów chorobowych i są oczywistą oczywistością dla mnie.

Taka metoda jak OCTA pozwala nam na dużo wcześniejsze interwencje i polepszenie lub hamowanie stanu funkcjonowania osoby z ZD. Gdyż regulowanie dopływu krwi do mózgu, stabilizowanie ciśnienia jest dzisiaj już możliwe i osiągalne, a co za tym idzie daje możliwość poprawy tudzież zahamowania progresji choroby.

https://www.zespoldowna.info/octa-mechanizm-detekcji-demencji-i-rozwoju-choroby-alzheimera.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...