“Moja córka co zje, to ma rozwolnienie. Jak jej pomóc?”

wrzesień 22, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Kolejne pytanie, które od początku “nakazuje” określone badania. Znów wracamy do naszej tabelki dotyczącej badań. Robimy zestaw badań nazwanych “problemy z wrażliwością na jedzenie”.

image

W tym czasie odstawiamy:

*produkty zawierające wysoki poziom histaminy

*w tym w szczególności produkty zawierające gluten i laktozę

Taką dietę utrzymujemy przez 2 tygodnie do czasu zrobienia wszystkich wyników. Jeżeli ta dieta już pomaga i dziecko się stabilizuje, to będzie sygnał bardzo jednoznaczny a dotyczący kształtu diety dla dziecka, która wymaga wykluczenia określonych składników. Z tej perspektywy najlepiej będzie zrobić panel DNA i CSA jako badania jednoznacznie wskazujące na to jak wspierać jelita i jak dietetycznie je chronić.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““Moja córka co zje, to ma rozwolnienie. Jak jej pomóc?””
  1. Idzia pisze:

    Nie rezygnuje się z glutenu przed zrobieniem badań w tym kierunku. Moja córka też miała bóle brzucha i biegunki. Ma celiakię.

  2. can pisze:

    Będę dyskutował. Celiakia wychodzi nie na poziomie objawu typu bóle brzucha. Celiakia wychodzi na poziomie badania stanu jelit, a jeżeli ktoś ma zrobione DNA to już na poziomie tych badań, przed objawami. Zatem podtrzymuję to co napisałem. Wrażliwość na gluten, w tym pszeniczny jest mechanizmem nie w kierunku celiakii, czyli problemów anatomicznych/immunologicznych, a przede wszystkim poziomu histaminy,deficytów DAO, reakcji autoimmunologicznej. Zatem w takiej sytuacji warto i jest to konieczne zapobiegać stanowi zapalnemu od razu odstawiając gluten, kazeinę, jedzenie wysoko-histaminowe.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...