MTHFR a ADHD także w zespole Downa.

luty 8, 2018 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Jest to z pewnością jakaś czarna seria, dla mnie ewidentnych błędów lekarskich i obserwacyjnych, gdzie rehabilitanci, a potem lekarze dają wyroki w postaci autyzmu. Jak to jest trudny, szeroki temat i konieczne jest jego zrozumienie pokazuje chociażby ten raport. Skupił się on jedynie na analizie polimorfizmów cyklu metylacyjnego i powiązania wyników z ADHD.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pubmed/29407547-genetic-variants-of-the-folate-metabolic-system-and-mild-hyperhomocysteinemia-may-affect-adhd-associated-behavioral-problems/

image

Jakie są wnioski?

1. Polimorfizm MTRR A66G jest związany z aktywnością i zachowaniem typu ADHD. W “polskim ZD” to jest typologia.

https://www.snpedia.com/index.php/Rs1801394

2.Polimorfizm bardzo typowy w ZD i w dodatku jest to potrojony gen RFC1 (SLC19A1), jest skojarzony z zachowaniem typu ADHD. W polskim “ZD” jest to typologia.

https://www.snpedia.com/index.php/Rs1051266(A;A)

3.Podobnie polimorfizm BHMT jest skojarzony z ADHD.

https://www.snpedia.com/index.php/Rs3733890

Wszystkie są także związane z nadmierną ilością homocysteiny. Zatem jeżeli pada “wyrok” od kogoś z otoczenia, że to autyzm, po pierwsze nie przejmujcie się bo autyzm to nie to samo co cechy autystyczne. Po drugie konieczne jest zrobienie badania homocysteiny, witaminy B12 i kwasu foliowego, by określić czy cechy nie wynikają z braku tych witamin i choliny.Po trzecie wiele genów typowych dla ZD niosą za sobą typologię cech i zachowań dla autyzmu. Należy się z tym oswajać, analizować geny i biomarkery metylacji i korygować to wszystko, dzięki czemu zachowania mogą mieć nie tak intensywną formę.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...