Reumatoidalne zapalenie stawów postępy w definiowaniu

maj 27, 2016 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

W wyniku dwóch badań klinicznych naukowcy na nowo definiują możliwości leczenia tej choroby. Wiemy, że jest to choroba o typowo zapalnym przebiegu stąd w ZD jej występowanie jest zdecydowanie częstsze niż w populacji bez ZD, ze względu na większą aktywność genów związanych z immunologią. Przypomnę, ze często są one “obwiniane” o przyczynienie się do ZD.

W najnowszych publikacjach z Izraela czytamy, że kluczowym dla choroby genem jest HLA-DRB1. Dzisiaj naukowcy wskazują, że istnieje ponad 100 genów/ich loci, które wpływają na intensywność choroby i jej początki. Rola MTHFR C677T i MIR 155 pojawia się wtej dyskusji jedynie w kontekście inicjacji choroby i wpływu ich na intensywność choroby. Szczególnie gdy podawany jest lek MTX (metotreksat) istotną kwestią jest obecność kwasu foliowego i odpowiedniej metylacji w ZD.

http://www.zespoldowna.info/?s=reumatoidalne+zapalenie+staw%C3%B3w

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27216775/

Biorąc pod uwagę często nieskuteczność tej terapii w projekcie izraelskim wprowadzono do leczenia CBD z pozytywnym skutkiem o czym pisze się w pierwszych obserwacjach w ramach projektu.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27215115/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...