Reumatoidalne zapalenie stawów

marzec 22, 2016 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Wciąż dostaję pytania na ten temat od Was, ze szczególnym naciskiem na słowa: JAK W POLSKIM SYSTEMIE, LEAKRZ MOŻE ZASTOSOWAĆ PODEJŚCIE SKUTECZNE W LECZENIU TEGO PROBLEMU.

Najbardziej racjonalnie wygląda mi ten protokół umieszczony w PRZEGLĄDZIE REUMATOLOGICZNYM, czyli czasopiśmie funkcjonującym w polskim systemie medycznym. Z tego też powodu nie może być odrzucony przez polskich lekarzy jako coś wydumanego na Zachodzie.

http://www.przegladreumatologiczny.pl/temat_miesiaca

image

Przewiduje on pewne racjonalne podejście do leczenia problemu, systematyzując je w na tyle precyzyjny sposób, że można wykorzystać go dla podpowiedzi innym lekarzom.

MOJE UWAGI:

1.Metotreksat. Wynaleziony ponad 70 lat temu preparat jest w istocie antywitaminą kwasu foliowego i jest lekiem wynalezionym do leczenia raka, poprzez stymulowanie reakcji immunologicznej. Stosowanie go obecnie, przy bardzo słabej podaży kwasu foliowego w żywności i występujących masowo aktywnych polimorfizmów jest dyskusyjne. Jest przy tym lekiem silnie toksycznym. Bez zbadania polimorfizmów genów metylacyjnych i odpowiedniej regulacji poziomu witamin z grupy B, a w szczególności witaminy B2 i B9, nie powinien być w dzisiejszych czasach podawany.

Potwierdzone jest to wieloma badaniami celowanymi na które Panie w swoim artykule się nie powołały, gdyż zakładały że mimo wszystko jest to lek nieskuteczny…ale inni lekarze dalej go wybierają w pierwszej kolejności:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23728635

image

http://journals.lww.com/jpharmacogenetics/Abstract/2002/04000/Polymorphisms_in_the_methylenetetrahydrofolate.2.aspx

https://pl.wikipedia.org/wiki/Metotreksat

2. W ZD mamy problem genetyczny, który sprzyja rozwojowi choroby. Jest to albo ścieżka aktywności MIR 155, albo genu AIRE. Oczywiście nie możemy pominąć polimorfizmów chociażby genu MTHFR.

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-to-nie-tylko-mthfr-ale-przede-wszystkim-polimorfizm-genu-aire.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-5-onkogen-mir-155-a-mthfr-bach-1.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-8-mlodziencze-reumatoidalne-zapalenie-stawow.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23685257

image

3.Zupełnie, wciąż nie wyjaśnionym wątkiem jest rola genu IFNAR 1 znajdującego się na 21 chromosomie. Ewidentnie w badaniach jest on wiązany z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21469099

image

Co jest istotne leczenie poprzez inhibicję tego genu daje sukces w stanach zapalnych takich jak właśnie reumatoidalne zapalenie stawów.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3530925/

4.Leczenie w ZD musi uwzględnić metylację, stąd podawanie witaminy B9, B12, B2 jest szczególnie istotne na początku procesu leczenia.

5.Należy także uwzględnić wpływ potrojonej dawki genu DYRK 1 A na procesy zapalne w organizmie i uzupełnić protokół o substancje aktywne w tym kierunku jak EGCG.

http://www.zespoldowna.info/egcg-na-reumatoidalne-zapalenie-stawow.html

http://www.zespoldowna.info/czy-sa-jakies-nowe-substancje-leczace-reumatoidalne-zapalenie-stawow-u-osob-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/reumatoidalne-zapalenie-stawowluteolina-cos-co-laczy-autyzm-i-zespol-downa.html

http://europepmc.org/articles/PMC3694398

https://www.researchgate.net/figure/23132924_fig2_Figure-3-NFAT-activation-pathway-and-the-site-of-inhibition-of-immunosuppressive-drugs

http://jmcb.oxfordjournals.org/content/early/2014/05/24/jmcb.mju018.full

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1079582/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...