Choroba Alzheimera w zespole Downa.

maj 27, 2020 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Pojawiły się najnowsze badania dotyczące rozwoju choroby Alzheimera u dorosłych osób z ZD. Oto wyniki jakie są prezentowane.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32447011/

image

Pierwszy raport o którym chcę napisać odnosi się do zaburzeń snu u dorosłych osób z ZD. Ten proces towarzyszy naszym dzieciom od małego. Z jednej strony ciągle mówimy, że jest to kwestia APNEi, gdyż jest to najłatwiejsze do zrozumienia. Dziś musimy to jednak też łączyć z ilością amyloidów beta. W tym badaniu widać pełną korelację: ilości amyloidu beta z trwaniem snu. To z kolei powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu osoby z ZD.

Wydaje się, że jest na to recepta dość prosta: zadbać o dobry sen! Jednakże wciąż po Waszej stronie, rodziców brakuje zrozumienia w tym problemie.

https://www.zespoldowna.info/egcg-acetylocholina-i-sen.html

https://www.zespoldowna.info/jak-wspomoc-sen-rem-u-dziecka-z-zespolem-downajak-podawac-5-htp-jak-melatonine.html

https://www.zespoldowna.info/suple-na-sensuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

Analizując powyższy raport powraca na pewno pytanie jak to mierzyć?

Niestety podpowiedź już od ponad 20 miesięcy wydaje się być wciąż taka sama: najskuteczniejszym sposobem jest PET, który może nam zaprezentować specjalny index określany jako amyloid load (L ), czyli poziom amyloidu. Jest to w miarę stabilny wskaźnik, który pozwala na precyzyjną analizę poziomu amyloidu beta.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32435686/

Jeżeli chcemy połączyć poziom amyloidu beta z utratą funkcji poznawczych, to do tego służy inny indeks, określany jako MCI-DS. Patrząc na specyfikę tego parametru widać wyraźnie, że istotnym elementem przebiegu choroby Alzheimera jest przestrzenny rozkład amyloidu beta.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32435685/

Jednakże kolejny raport prezentuje bardzo ciekawe i szybkie podejście do tego tematu. Badanie z krwi analizujące ilość/strukturę białek. Może być strategią szybkiej detekcji i prezentacją przybliżonego statusu pacjenta.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32435687/

Wszystkie te badania przeprowadzono u osób z ZD. Mnie to cieszy, gdyż wszyscy Ci którzy zaklinają rzeczywistość mówiąc, że nie ma badań z udziałem osób z ZD tutaj nie będą kontestować tych danych.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...