Wysoka homocysteina a choroba Alzheimera

grudzień 15, 2021 by
Kategoria: Metabolizm

Po pierwsze trzeba wiedzieć co to jest wysoka homocysteina. Na moje czucie wszystko co jest powyżej 10 umol/dl to jest wysoki poziom. W ZD wszystko co jest wyższe niż 7,5 umol/dl u dorosłych z ZD to wysoka homocysteina. Jeżeli mamy wysoką homocysteinę, to od razu mamy do czynienia z dużymi brakami witamin z grupy B, ale i np.D3.

Teraz przechodzimy do raportu. Stwierdza on, że wysoka homocysteina wiąże się z utratą zdolności poznawczych i pamięcią w chorobie Alzheimera, co może być istotnym elementem w patologii choroby Alzheimera.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34863447/

Dla mnie należy to interpretować ciut inaczej. Wysoka homocysteina to sygnał braku balansu metabolicznego. Oznacza, że coś mamy w niedoborze. Im człowiek starszy, zaburzony metabolicznie tym te problemy rosną. Oglądając wynik dorosłych z ZD widać dokładnie to samo co w całej populacji: braki witamin korelują jednoznacznie z brakiem ich rozwoju, funkcjonowania nawet są wskaźnikiem dla występowania różnych chorób o podłożu metabolicznym. Potwierdzeniem tej tezy są badania opisane w tym artykule, które wskazują:

Dochodzimy do wniosku, że niższy poziom witaminy B2, B9, B12, D i E może być związany z ryzykiem choroby Alzheimera zwłaszcza witaminy B2, B9 i B12. A niższy poziom witaminy E może być związany z poważnym upośledzeniem zdolności codziennych czynności.

Na koniec stwierdzam:

28 latek z ZD, który nie funkcjonował właściwie, po zmianie diety, w oparciu o badania okresowe jakie robimy do kontroli, w połączeniu z suplementacją i w ten sposób zbiciem homocysteiny z 11,2 umol/dl do 7 umol/dl zaczął spać, skupiać się, być aktywnym i komunikatywnym. Choć zabrało to całościowo ponad 5 miesięcy warto było i taka jest konkluzja dal Was. Zatem można działać i jest to w naszym zasięgu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...