Jasia suplementy cz.2 omegi, fosfatydylocholina

Na temat omeg tak się składało już trochę pisałem i to kilka dni temu. Jestem zwolennikiem DOBRYCH omeg pochodzenia zwierzęcego. Kluczem dla ich jakości jest odpowiednia forma ich przygotowania, filtracja i eliminacja metali ciężkich.

Jak ktoś mnie pyta dlaczego tak polecam omegi 3 a w szczególności DHA, odpowiadam: najlepszy lek na “stan zapalny” mózgu.

 

imageimage

Ja używam tych dwóch produktów wymiennie. Gdy podaję Nutrivene D to podaję samo proDHA, gdy mam przerwę to podaję proOmega z koenzymem q 10. Często bywa tak, że nie podaję żadnej z tych formuł a jedynie olej MCT lub fosfatydylocholinę.

Głównym celem w podawaniu tych ostatnich produktów to oprócz koncentracji jest także uelastycznienie błon komórkowych i poprawienie mielinizacji co powinno poprawić komunikację.

image

Polecam poczytać chociaż by ten ostatni artykuł:

http://www.zespoldowna.info/zloto-ktore-nie-blyszczy-a-ma-swoja-olbrzymia-wartosc.html

Koszt na dzień dzisiejszy 11.02.2014, proDHA to około 93 pln proOmeg z q10 to około 120 pln a fosatydylocholiny około 95 pln.

Ilości zawarte w opakowaniu wystarczają dla małych dzieci na okres dłuższy niż 2 miesiące. Dla Jasia jest to na około 6-8 tygodni.

Komentarze

Liczba komentarzy: 6 do “Jasia suplementy cz.2 omegi, fosfatydylocholina”
 1. Basia pisze:

  Czyli jeżeli podajemy olej MCT to nie podajemy fosfadylocholiny? Czy można to wszystko łączyć?
  Pozdrawiam
  Basia

 2. CAN pisze:

  MCT to olej zawierający trójglicerydy o średniej długości, gdy np. omegi mają łańcuchy długie http://www.zespoldowna.info/dzieci-z-glodujacymi-mozgami-czy-to-tylko-autysci-a-moze-tez-nasze-dzieci-z-zespolem-downa.html
  Fosfatydylocholina jest też lipidem, czyli tłuszczem wpływającym na neuroprzekaźnictwo – acetylocholina-komunikację (poprzez poprawę mielinizacji) oraz wpływa na gospodarkę cholesterolową o czym mówiła profesor Obeida tutaj: http://www.zespoldowna.info/potencjalne-biomarkery-w-zespole-downa-wedlug-profesor-rima-obeid-cz-3-fosfolipidy-metylacja-i-amyloid-beta.html
  http://www.zespoldowna.info/cholina-dha-czyli-nie-tylko-co-wazne-tez-w-jakiej-postaci.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Lecytyny

 3. Monika pisze:

  Chcę zacząć podawać cholinę rano, obecnie w ciągu dnia podaję zieloną herbatę, wieczorem DHA i kurkumę, a za jakiś tydzień chcę wprowadzić Nutrivene D. Czy mogę to wszystko podawać razem? Czy na czas podawania jednego powinnam odstawić drugie? I czy cholinę można wylać na łyżeczkę jak DHA?

 4. Can pisze:

  Możesz te suplementy podawać razem. Cholina jest tłuszczem, …więc możesz.

 5. Alina pisze:

  Gdzie zakupić powyższe suplementy. Pozdrawiam Alina- mama 8 miesięcznej Małgosi
  z zespołem.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...