Niskie DAO nie zawsze oznacza wysoką histaminę.

luty 19, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wraca temat histaminy. Cieszy mnie to, że korzystacie z wiedzy jaką tutaj umieściłem. Zatem na dzisiaj dwa pytania:

1.Czy niskie DAO zawsze oznacza wysoką histaminę?

2.Czy są metody na ustalenie dawki enzymu DAO w postaci DAOSIN?

https://www.zespoldowna.info/dieta-antyhistaminowa-cz-2-dlaczego-histamina.html

https://www.zespoldowna.info/dieta-antyhistaminowa-cz-3-ilosc-czy-jakosc-histaminy.html

Zacznę od tego, że polecam powrót do cyklu powyżej, tam znajdziecie odpowiedzi na te pytania zawsze. Skoro jednak podjąłem się dzisiaj odpowiedzi dla Ani na te pytania to:

Niskie DAO nie oznacza zawsze wysokiej histaminy. Stąd zawsze należy robić badania łącznie tzn. DAO i histaminę, by uchwycić relację. Dodatkowo patrzymy jaka jest dieta, jak dziecko jest zaopatrzone w witaminę B6, cynk, witaminę C, magnez, kurkumę longvidę, probiotyki. Dopiero analiza tych elementów łącznie daje nam odpowiedź na nurtujące nas problemy. Ja jestem tego najlepszym przykładem, że mając niskie DAO mam bardzo niską histaminę, gdyż pilnuję diety niskohistaminowej, niskoglutenowej, uzupełniam magnez, witaminę B6 i dwa-trzy razy dziennie popijam witaminę C. Dodatkowo mam swoje podejście do probiotyków i zwracam uwagę, by było to probiotyki niskohistaminowe.

Drugie pytanie jest efektem tego pierwszego. Dawkowanie zawsze musi być spersonalizowane i zaczyna się od analizy wyników, diety, dostępności witamin i mikroelementów. Dawkowanie może być zmienne w czasie tj. na początek np. wg sugestii producenta, a potem możemy schodzić z ilości albo częstotliwości podawania. Dobór dawki nie jest łatwy, gdyż wystarczy że nie uwzględnimy mikrobioty-SIBO jako przykład i możemy nie poradzić sobie z dawkowaniem. Zawsze należy podchodzić całościowo do problemu, pamiętajcie o tym!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...