“Mój 30 letni syn jest leczony metforminą. Czy to dobrze?”

kwiecień 18, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Kiedyś już o tym pisałem. Metformina jest lekiem, które ma też oddziaływanie negatywne i w ZD nie powinna być podawana. Ty piszesz, że podajesz synowi już 9 lat. Cóż należy popatrzeć na ten problem szerzej:

1.Kiedyś był to jeden środek leczniczy i istotnie pomagał, choć nikt nie chciał zauważyć skutków ubocznych jakie niosło za tym używanie tego leku.

2.Nie analizowano przypadku ZD i samej diety. Tutaj berberyna jest zdecydowanie lepszym środkiem, ale przede wszystkim odpowiednia dieta i dużo ruchu.

https://www.zespoldowna.info/kwas-alfa-liponowy-jako-chelat-jak-dlugo-mozna-go-uzywac-co-z-berberyna.html

https://www.zespoldowna.info/metformina-uzywac-czy-nie-uzywac.html

https://www.zespoldowna.info/metformina-a-watroba.html

https://www.zespoldowna.info/metformina-wymaga-stalej-suplementacji-witaminy-b12.html

3.Jeżeli popatrzymy na wątrobę w ZD, to kluczowe znaczenie ma efektywna praca wątroby, to może zmienić w sposób istotny funkcjonowanie metabolizmu cukrów w organizmie. Znów nikt tego nie analizuje i nie wspiera jej funkcjonowania.

https://www.zespoldowna.info/w-diecie-antycukrzycowej-chodzi-o-to-by-tluszczu-w-watrobie-bylo-jak-najmniej.html

Podsumowując:

Metformina nie jest odpowiednim środkiem do leczenia cukrzycy z perspektywy skutków ubocznych jakie ma, w szczególności w przypadku osób z ZD. Szukałbym innych preparatów, w tym naturalnej berberyny w postaci soli (HCL)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/38623534/

Leczenie cukrzycy to system poprawy całego metabolizmu, zatem badając glukozę de facto nic nie wiesz o organizmie, jak on sobie radzi i jakie ma braki. Polecam wrócić do lektury badań okresowych i zastosować te badania okresowe.

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-2023.html

Bez diety i ruchu nie da się stabilizować sytuacji, a pogorszenie nastroju, stany depresyjne to też efekt właśnie braku tych mechanizmów. Warto spacerować, warto poznawać to da lepsze perspektywy i będzie bilansować/wspierać dietę/metabolizmy.

 

 

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...