“Czy można przedawkować probiotyki?”

styczeń 9, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Zasady w doborze probiotyków są dość jednoznaczne: jeżeli nie mamy szczególnych problemów, to raz na kwartał możemy przez miesiąc wspierać się produktem z tzw. złotej formuły probiotycznej. Przykładowy produkt to Lacto Plus. Jeżeli mamy jakieś problemy z konkretnie przerośniętym szczepem tudzież brakiem probiotyków tytułem choroby, to dobieramy w sposób celowany produkt i najlepiej gdy mamy ich 2-3 rodzaje tak aby podawać zamiennie, gdy jeden się skończy to wtedy drugi.

Zupełnie inną kwestią jest dobór probiotyków do genów. Wiadomo, że one preferują szczepy, które im towarzyszą, a jak są nadmiernie aktywne (polimorfizmy) to występują w przeroście. Są wtedy toksyczne dla organizmu. Wtedy znów musimy wiedzieć które to są, by dobrać ich przeciwwagę. W szczególności tutaj są kluczowe probiotyki degradujące histaminę, korygujące jej poziom.

Jednak za każdym razem stałe, długotrwałe podawanie tych samych probiotyków prowadzi do ich przerostu, przedawkowania, co nie jest korzystne dla organizmu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...