Wnioski z badań

kwiecień 26, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Cieszę się, że dostałem tak dużo wyników do analizy. Przepraszam, że tak długo czekaliście na moje sugestie. Oto zatem podsumowanie tegorocznej wiosny.

1.UWAGA: zrobienie EEG i otrzymanie od lekarza opisu że sytuacja Waszego dziecka jest krytyczna i brzmi jak wyrok…wymaga przede wszystkim jednego…wiedzy. EEG u dzieci z ZD ZAWSZE jest odmienne od populacyjnego, ze względu na to, że jest zmieniona struktura istoty szarej, białej, komunikacja między neuronami jest zaburzona…więc zawsze będzie inaczej. Te które mi przysłaliście wg. mnie populacyjnie dla osób z ZD są takie same i nie powinno być paniki, tym bardziej nie widzę powodów by od razu brać leki przeciwpadaczkowe. Zawsze w takiej sytuacji proponuję by udać się do lekarza, który “przyjmuje” osoby z ZD i ma na ten temat wiedzę. W moim mieście jak to robicie, to mamy od razu poprawę nastroju rodzica, bo Ci lekarze zdecydowanie korygują opinię swoich poprzedników, wskazując na argumenty jakie podałem wcześniej.

2.PRÓBY WĄTROBOWE wreszcie są robione. Ich interpretacja nastręcza odrobinę problemów, ale nie panikowałbym. Dostałem ich około 12 i wszystkie były dobre.

3.NERKI…nie robimy tutaj żadnych badań, ale w dwóch przypadkach inne badania wskazały na konieczność sprawdzenia tematu, tym bardziej że znów tutaj mamy odmienność w budowie anatomicznej w stosunku do populacji.

4.Homocysteina. Osoby biorące suplementy, mają ją na na poziomie 3,8-4,5 umol/l. Osoby nie biorące mają 5,5-6,2. Czy w tym jest coś złego? Nie! Ważne aby te wyniki tutaj korelować z poziomem witamin. Jak to się zrobi to ja widzę następujacy trend:

*dzieci suplementowane mają problem z kwasem foliowym, gdyż albo jest w zbyt małej dawce w stosunku do innych, albo po prostu w witaminach jakie podajecie jest kwas syntetyczny i to nie działa jak trzeba

*dzieci bez suplementacji maja bardzo niskie poziomy witamin badanych i widać przez to deficyty ale i podwyższony w stosunku do dzieci suplementowych poziom homocysteiny

5.NIE ROZUMIEMY WPŁYWU TMG I FOSFATYDYLOCHOLINY w metylacji. Warto do tego wrócić skoro jest tak krytyczne w ZD.

https://www.zespoldowna.info/tmg-to-tez-cholina.html

https://www.zespoldowna.info/dmg-tmg-witamina-b-12-metylacja-i-mowienie.html

https://www.zespoldowna.info/skrot-metylacyjnykolejne-przypomnienie.html

6.TARCZYCA…tutaj widzę jakościową zmianę w badaniach. W końcu standardem są badania fT3 i to u WSZYSTKICH! Potwierdza się w nich, że poziom fT3 jest zawsze niższy od połowy normy u dzieci bez jakiegokolwiek wsparcia i to że świetnie reagują na lek w kierunku stymulacji tyrozyny. Jednak wciąż brakuje u Was wiedzy, że do tego potrzeba wsparcia mitochondriów chociażby ubiquinolem i magnezem.

7.Stany zapalne w morfologii są jak EEG w zapisie, inne od populacji. UWAGA: TO NIE OZNACZA, ŻE DZIECKO Z ZD MA MIEĆ OD RAZU BIAŁACZKĘ TUDZIEŻ INNEGO RAKA! Nie ma sensu z małymi odchyleniami w anatomii krwi biec od razu do onkologa/hematologa, gdyż znów może to być typowe. Proszę spokojnie czytajcie tą część wyników i chodźcie do lekarza, który po prostu ma tutaj tą podstawową wiedzę…bez paniki!

8.Dziecko ząbkujące może mieć inne wyniki. Może tego nigdy nie napisałem jednoznacznie ale widzę, ze to teraz konieczne! Ząbkowanie to nie rak, jak to miałem możliwość wytłumaczyć jednej z rodzin na podstawie morfologii.

9.PATRZCIE CAŁOŚCIOWO, PODKREŚLAM CAŁOŚCIOWO!!! Badania to dane statystyczne, które są po to by weryfikować rzeczywistość dziecka. Zatem patrzymy na dietę, choroby, aktywność ruchową, suplementację i to z wynikami tworzy jakąś całość. Same wyniki, świata nie tworzą!

10.PRZEPRASZAM ALE MUSZĘ TO NAPISAĆ: RODZICE NADOPIEKUŃCZOŚCIĄ TWORZĄ Z OSÓB Z ZD OSOBY OTYŁE!!! W omówieniach sprawdzałem wagę i nasze dzieci ważą za dużo, mają za mało ruchu (bo się przecież przewrócą). Dla mnie to wygląda jak duży problem rodzicielski. Przemyślcie to sobie, wydaje mi się że jest to krytyczne z perspektywy tych danych jakie otrzymałem w tym rzucie.

Dziękuję Wam za cierpliwość i za to, że wysyłacie dane by je analizować.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...