Badania okresowe dla dorosłych

kwiecień 17, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pojawiają się trudne pytania z Waszej strony, których jeszcze sam nie umiem przeanalizować poprawnie. Tak potwierdzam, że stany zapalne, postęp choroby Alzheimera można wstępnie zauważyć na podstawie badań okresowych. Śledzimy obecnie dwie osoby, które mają pierwsze takie objawy i tutaj jak na razie jest to widoczne zgodnie z teorią. Jakie parametry należy szczególnie obserwować:

*homocysteinę w korelacji z witaminą B12, B9, D3

*hemoglobinę glikowaną w połączeniu z insuliną i glukozą

Z perspektywy teorii kluczowe wciąż wydają się badania tarczycy, jednak nie ma ani raportów naukowych na ten temat, ani danych statystycznych by to odpowiednio zestawiać. Jest to tym bardziej problematyczne, gdy dana osoba przez większość życia była na suplementach i lekach wspierających jej pracę. Ja bym jednak wskazywał, że to jest ważny parametr.

Wtórnikiem niejako jest temat dislipidemii. Dlaczego? W wieku powyżej 25 lat większość osób z ZD, które wyniki oglądam, ma mocno zaburzony profil lipidowy typowy dla cukrzycy typu 2 ale i stanów miażdżycowych, co nie oznacza od razu problemów kardiologicznych. Ten temat wymaga dalszych analiz. Takich danych mam jednak za mało, by powiedzieć coś szczegółowego. Zatem jeżeli dorośli z ZD mają robione badania okresowe, to możecie je podsyłać będziemy wiedzieć wspólnie więcej. Mój mail: jarek@zespoldowna.info

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-2023.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...