“Kiedy widać, że EGCG działa?”

styczeń 8, 2024 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Podobnie jak z kurkumą, podajemy ten preparat w postaci bezkofeinowej jako teavigo dla różnych celów. Strategicznie by inhibitować nadmierną aktywność genu DYRK1A. Tego nie umiemy badać w sposób tani i dostępny, ale…

Wystarczy zrobić badanie poziomu homocysteiny, kwasu foliowego i witaminy B12 by zobaczyć jak wpływa na metabolizm EGCG. Przykład:

1.Rodzic rozpoczął podawanie dziecku 5 letniemu EGCG. Zrobił wyniki i były następujące:

homocysteina 7,12 umol/l, kwas foliowy 8 ng/ml i witamina B12 290 pg/ml

2.Pomimo złych wyników, choć dla populacji określone są jako w normie, to dla osoby z ZD są to  ZŁE WYNIKI, powtórzę się, rozpoczął podawanie EGCG.

3.Po 6 tygodniach zrobił wyniki. Kwas foliowy spadł do poziomu 2,8 przy stabilnie niskiej witaminie B12 i homocysteinie na poziomie 8,92.

4.Podawanie EGCG zredukowało poziom witaminy B9 (kwasu foliowego) i to zostało potwierdzone. Stąd zawsze powtarzam: podawanie EGCG bez podciągnięcia metylacji, poziomu kwasu foliowego do górnego poziomu normy nie jest bezpiecznym podejściem dla dziecka z ZD.

5.Zawsze przy suplementacji EGCG, musi towarzyszyć suplementacja kwasem foliowym lub jeszcze lepiej Nutrivene D. Podajemy wtedy te specyfiki 4h po podaniu EGCG/4 h przed podaniem EGCG.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...