Przepłynąć cieśninę Bosfor!

lipiec 31, 2014 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Sport

Zrobiło to na mnie wrażenie. Jest to 5,5 km. Turcja między Azją a Europą. Myślę, że Caner Ekin jest pierwszą osobą, która tego dokonała. Tym bardziej niesamowite.

Czy suplement może zastąpić lek?

Rozumiem Gosiu, że masz obawy co do leków i chcesz stosować naturalne składniki. Patrząc z tej perspektywy, potwierdzę: teoretycznie jest to możliwe. Praktycznie…nieekonomiczne i nieefektywne. Leki są znacznie tańsze.

Dlaczego witamina B 2 musi być podawana w przypadku mutacji MTHFR?

W przypadku osób u których ciśnienie jest stale podwyższone, a maja mutację MTHFR homozygotyczną MTHFR C 677 TT istnieje wskazanie do konieczności podawania witaminy B 2. Ten fenotyp, czyli taka postać mutacji, gdzie występuje ciśnienie podwyższone wskazuje na duże prawdopodobieństwo braku odpowiedniej ilości FAD i FMN kofaktorów dla metabolizmu witamin B 9, B 12 i […]

Witamina C na żelazo i ferrytynę

Pojawiają się pytania jaką witaminę C najlepiej podawać i w jakich dawkach by ferrytyna była wysoka. Ja zawsze sugeruję by zacząć od owoców i warzyw które maja dużo witaminy C. W kolejnym kroku proponuje acerolę, a dopiero w kolejnym suplementy.

Arek powiedział…jak radzicie sobie z jodem, tarczycą i TSH?

Zaskoczył mnie Arek pytając się o jod. Wiadomo nie od dziś, że jod powiązany jest z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy na równi z cynkiem i witaminą D 3. Jod w naszym przypadku to tylko morze…najlepsza “dieta” w tym kierunku .

Czy leki spowodują, że moje dziecko będzie mówić?

Cerebrolizyna, fluoksetyna, czy też kurkuma WSPOMAGAJĄ rozwój mowy, ale “cudów” nie uczynią bez istotnej pracy i wykorzystania różnych możliwości w dłuższym okresie czasu.

Czy prowadzono badania nad cerebrolizyną u dzieci?

Wiem, że trudno znaleźć takie dane. Najlepszym sposobem jest przeszukiwanie badań klinicznych, rejestrowanych oficjalnie, które są łatwe do odnalezienia.

Czy suplementy jakie podajemy w zespole Downa mogą być wykorzystywane przy stanach padaczkowych?

Z perspektywy badań są 3 suplementy, które z powodzeniem można zastosować, choć jak zwykle należy porozmawiać z lekarzem, czy jednak istnieją jakieś przeciwskazania.

Co zrobić, gdy ferrytyna jest bardzo niska? Czy mam suplementować dziecko żelazem?

Problem jest trudny i skomplikowany. Był też omawiany jako pierwszy w ZD. Żelazo jest potrzebne w rozwoju organizmu, ale też jest akumulowane w formie amyloidu, tworząc wraz z “wchłoniętym” cynkiem bardzo toksyczną substancję niszczącą mózg.

Czy można podawać kurkumę z fluoksetyną?

Kurkuma może być podawana z fluoksetyną. Jednak należy pamiętać o jednej specyficznej właściwości kurkumy: wzmacnia działanie leków z którymi jest podawana.

Omega 3 możliwym biomarkerem w zespole Downa

lipiec 24, 2014 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Dieta

DHA jako jeden z olejów należących do grupy omegi 3 jest kluczowym składnikiem mózgu i płynu mózgowo-rdzeniowego. Stosujemy go antyzapalnie w zespole Downa i wspomagająco dla błon komórkowych. Okazuje się, że ilość tych tłuszczy może być świetnym parametrem rozwoju choroby Alzheimera u naszych najbliższych i jednym z lepszych biomarkerów.

Japoński … nic trudnego

lipiec 23, 2014 by  
Kategoria: Aspekty życia, Filmoteka

Dzięki Dominice poznałem Andi. Dzięki Dominika. Jej syn z ZD, 3 letni Jett rozwija się bardzo dobrze, z pewnością zaskakująco dobrze…szczególnie jak popatrzymy na to co wyrabia z alfabetem języka japońskiego.

Jak analizować rozwój dziecka? Można popatrzeć na film na przykład tego “Wielkiego Rozrabiaki”

lipiec 23, 2014 by  
Kategoria: Aspekty życia, Filmoteka

Kevin 22 miesiące wspaniale się spina, łobuzuje i jest z pewnością świetnie rozwijającym się dzieckiem z zespołem Downa.

Jak poznać, że dziecko się rozwija…posłucha j jego tekstów

lipiec 23, 2014 by  
Kategoria: Polecamy, Okienko na świat radości, Historie

Janek jak zwykle, gdy zostajemy sami nie lubi spać za długo, więc dzisiaj 4.30 witaliśmy Słońce.

Na czym polega rozwój Jasia

lipiec 22, 2014 by  
Kategoria: Edukacja, Świadomy Jaś

Często pytacie mnie jak właściwie rozpoznać postępy dziecka. Wiem, że to trudne ale mam zawsze na to kilka sugestii.

A może minocyklina, czyli po prostu antybiotyk na zespół Downa

Jak pisałem o australijskim syropie na kaszel, który może pomóc, część z Was pisała do mnie z powątpiewaniem na ten temat. Dzisiaj powtarza się historia. Powszechnie stosowany antybiotyk, w Europie, może mieć zastosowanie.

Fluoksetyna u dorosłych

Zainteresowanie fluoksetyna w zespole Downa jest dla mnie co raz bardziej uzasadnione. W momencie gdy we Włoszech próbuje się rozpocząć badania nad podawanie fluoksetyny u dzieci w wieku4-5 lat, docierają kolejne raporty mówiące o jej skuteczności na modelach u myszy z ZD.

Fluoksetyna u dzieci a ryzyko samobójstwa

Gdy lekarz nie chce przepisać fluoksetyny mówi rodzicom najczęściej, że ich dziecko po tym leku się zabije. Cóż zamiast dyskutować z nimi o tym czy jest to prawda, czy też nie proponuje popatrzeć na ten raport, który precyzyjnie obala jedne mity i definiuje zagrożenia.

Transplantacja nowych komórek

Gdyby nie wcześniejsze plotki, że to jest możliwe i obecnie potwierdzony empirycznie fakt, nie uwierzyłbym, że to ma sens. Pomyślcie: mamy za mało komórek w mózgu. Zamiast wywoływać ich obecność lekami (neurogeneza), dokonujemy transplantacji gotowych komórek…milionów komórek.

Usp 16, czyli wyczerpany zbiornik na komórki macierzyste

Komórki macierzyste dają wielką siłę człowiekowi, możliwość rozwoju i regenerowania się. Są także nadzieją na leczenie wielu problemów dzisiaj nieuleczlanych. W ZD komórki macierzyste są też taką szansą.