Autyzm gdy…cukrzyca typu I, reumatoidalne zapalenie stawów, Hashimoto, alergie wziewne, alergie pokarmowe.

czerwiec 21, 2018 by
Kategoria: Odporność

Wiemy, ze autyzm występuje u dzieci ze zmienioną reakcją immunologiczną…i nie jest istotne na której ścieżce, nie jest istotne także, czy to jest na ścieżce metylacji (MTHFR), detoksykacji, źle działającego mózgu, jelit…zawsze to łączy się w jedną całość: ZMIANA REAKCJI IMMUNOLOGICZNEJ JEST POCZĄTKIEM ZMIAN CAŁEGO ORGANIZMU DAJĄCEGO AUTYZM.

Mamy kolejne badania populacyjne z USA w tym temacie. Poszukiwały one odpowiedzi jak łączą się alergie wziewne, pokarmowe z autyzmem.

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/04/180406085504.htm

http://bigthink.com/stephen-johnson/study-finds-mysterious-link-between-food-allergies-and-autism

Oto kilka konkluzji z tego badania:

1.”Czynniki przyczyniające się do alergii pokarmowej obejmują zmiany genetyczne, która modyfikują chłonność skóry, stosowanie chusteczek oczyszczających dla niemowląt, które pozostawiają mydło na skórze, narażenie skóry na alergeny w kurzu i narażenie skóry na pokarm od osób zapewniających opiekę nad niemowlętami. Alergie pokarmowe są wyzwalane, gdy te czynniki występują razem.”

2.Ten mechanizm inicjuje zmiany prowadzące do alergii pokarmowej i łączy to ze zmianą funkcjonowania całego organizmu…a to łączy się z autyzmem na tle pokarmowym.

3.Jak oceniają badacze około 11% przypadków autyzmu można połączyć z tym problemem i co jest ciekawe sugerują, że są one do “wyeliminowania” jeżeli będziemy należycie postępowali odpowiednio z dziećmi z grup ryzyka, unikając tych elementów wspomnianych w punkcie 1.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...