Bilobalid i kwercytyna w procesie neurogenezy i synapsogenezy

maj 15, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Całe te nasze studia na temat dawki Ginkgo są istotne także tytułem efektów związanych z chorobą Alzheimera, o czym już nadmieniałem. Szczególnie istotny jest wpływ poszczególnych substancji na neurogenezę i synapsogenezę szczególnie w rejonie hipokampu, tak istotnego dla funkcji poznawczych.

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19661619

W badaniach powyższych przeprowadzonych w Ameryce, a zajmujących się chorobą Alzheimera zauważono istotny wpływ bilobalidów i kwercytyny  na neurogenezę, czyli powstawanie nowych komórek, jak o synaptogenezę, czyli rozwój synaps u pacjentów z chorobą Alzheimera (ta niemalże tak jak w ZD).

Jak piszą naukowcy: “…utrata synaps jest jednoznacznie powiązana z demencją i początkiem choroby Alzheimera.” W związku z tym faktem podano myszom z chorobą Alzheimera doustnie ginkgo. Efektywność substancji aktywnych spowodowała wzrost komórek nerwowych (ilość) oraz odtwarzanie się synaps.

Co więcej w innych badaniach pokazano mechanizm jaki istnieje i stanowi o bardzo silnej reakcji terapeutycznej jaka występuje w sposób pozytywny przy suplementacji ginkgo biloba.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17356006

W 2010 roku, znów przy okazji choroby Alzheimera zauważono “antydepresyjne” oddziaływanie kwercytyny z ginkgo. Mechanizm działania pokazał, że działanie antydepresyjne ginkgo polega na regulacji czynników wzrostu nerwów BDNF poprzez zwiększenie ich ilości, a TO JEST PRZECIEŻ JEDEN Z NAJBARDZIEJ ISTOTNYCH PROBLEMÓW ZD!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...