Choroba Alzheimera u dzieci z zespołem Downa.

wrzesień 29, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

To że pisałem ostatnio o diagnostyce choroby Alzheimera ze wskazaniem, że widać tą patologię na poziomie osób powyżej 20 roku życia, nie oznacza że nie ma tej patologii u małych dzieci.

Wracam i powtarzam te słowa jeszcze raz: według nielicznych badań potwierdzone jest, że amyloid beta odkłada się w ZD już podczas 6 miesiąca ciąży. Potwierdzone jest to, że przy rożnych metodach analitycznych jesteśmy w stanie pokazać obecność nadmiernej ilości amyloidu już u dzieci 6-7 letnich z ZD. Jest jednak pewne ale: u osób poniżej 14 roku życia detekcja amyloidu jest utrudniona. Nie ma jeszcze wykwitów amyloidowych w oczach stąd ocena ich poziomu metodą okulistyczną, znaną dzisiaj i wprowadzaną dla dorosłych, nie ma zastosowania. W efekcie o dzieciach się nie mówi precyzyjnie, obawiając się i słusznie błędu.

Metodą, która będzie to precyzyjnie prezentowała jest analiza amyloidów w eksosomach o czym możemy przeczytać poniżej.

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S089158491730744X?via%3Dihub

image

Jak to autorzy analizują i wskazują, eksosomy są w dużej mierze zależne od reakcji immunologicznej organizmu. W ZD kaskada deregulacji immunologicznej wynika z dodatkowych genów na 21 chromosomie, które w dużej mierze przyczyniają się do nasilonej, złej reakcji. Stąd choroba Alzheimera w ZD ma przede wszystkim immunologiczny charakter.

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-to-nie-tylko-mthfr-ale-przede-wszystkim-polimorfizm-genu-aire.html

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-wielki-przyspieszacz-neuroinflamacji.html

Ten stan zatem silnie uzależnia uwalnianie się eksosomów, które już są “napakowane” amyloidami i proteinami tau. Ten proces zachodzi od “zawsze” u dziecka z ZD. Badanie z krwi eksosomów może stać się zatem wyznacznikiem terapeutycznym (biomarkerem) informującym jak szybko choroba Alzheimera w jej układzie immunologicznym się rozwija. I to zdecydowanie wcześniej niż będą pojawiać się jej pierwsze symptomy!

Może to oznaczać rewolucję, wskazującą na fakt, że to już dzieci, bardzo małe musza być ukierunkowane na leczenie obniżające poziom amyloidów beta w organizmie. Im ich jest mniej przed 40tką, tym dłużej możemy odsuwać kwestię demencji u naszych najbliższych, tak w skrócie można to określić.

Zatem ten mechanizm pozwoli na pełne i jednoznaczne nazywanie zagrożeń jakie płyną z kierunku amyloidów beta, proteiny tau, starzenia się, co według mnie sprowadzi nas do poziomu ciąży i wiedzy, że od tego momentu następuje odkładanie się amyloidów i protein tau i należy te złogi już w tym momencie usuwać….o czym pisałem już wiele razy.

Metoda ma być w testach w następny roku, co oznacza że w ciagu 2-3 lat będziemy mogli z niej korzystać i wtedy będziemy precyzyjnie mogli wypowiadać się o amyloidzie u dzieci.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...